(fot. powiat)

Chóralny finał letniej edycji „Przesiądź się na kulturę”

Powiat16.09.2020, 16:29

Zapoczątkowany w lipcu przez powiat pszczyński projekt będzie miał swoje podsumowanie w najbliższą niedzielę, 20 września. O godz. 14.30 na pszczyńskim rynku zabrzmi śpiew pięciu chórów.

Czwarty rozkład jazdy w ramach projektu „Przesiądź się na kulturę” zabierze nas w muzyczną podróż na pszczyński rynek, gdzie wystąpią chóry z powiatu pszczyńskiego i okolic: „Per Spasso”, „Con Fuoco", „Cantemus”. Wystąpią także „Lutnia” i „Zorza”, które połączą siły we wspólnym występie.

„Pers Spasso” to młodzieżowy chór, działający przy Powiatowym Ognisku Pracy Pozaszkolnej w Pszczynie. Pszczyński Zespół Kameralny „Con Fuoco” działa od 1991 roku i bierze czynny udział w życiu muzycznym Pszczyny. Chór Cantemus powstał na pszczyńskim osiedlu Stara Wieś. Śpiewa piosenki ludowe, standardy muzyki rozrywkowej oraz pieśni sakralne.

"Lutnia" to najstarszy chór na Śląsku, działający nieprzerwanie od chwili powstania (w 1907 r.), "Zorza" z Wyr 100. rocznicę działalności obchodzi w tym roku.

Chóry zaprezentują się w repertuarze lekkim i przyjemnym. Co ciekawe, nie będzie jednej sceny. Każdy z występów będzie odbywał się z innego miejsca pszczyńskiego rynku. Podczas koncertu zbierane będą pieniądze na leczenie chorego na rdzeniowy zanik mięśni 2-letniego Maciusia Cieślika z Jankowic.

Czwarty rozkład jazdy będzie zarazem finałem letniej edycji „Przesiądź się na kulturę”. Ale czy ostatnim? - Projekt „Przesiądź się na kulturę” został bardzo dobrze przyjęty przez mieszkańców powiatu pszczyńskiego, dlatego chcemy go kontynuować jesienią - mówi Barbara Bandoła, starosta pszczyński.

Przypomnijmy, że pierwsze dwa rozkłady jazdy odbyły się przy Powiatowym Centrum Przesiadkowym w Pszczynie, gdzie zagrały młodzieżowe zespoły działające przy POPP: Offbeat i Darmowy Catering, a także Kapela Fedaków i Kapela Pszczynioki. W miniony piątek w ogrodach Starostwa Powiatowego w Pszczynie wystąpili soliści, instrumentaliści oraz Orkiestra Rozrywkowa Ogniska Muzycznego w Pszczynie.

(źródło: powiat)

KK

T G+ F

Zobacz także

Powiatowe nagrody dla ludzi kultury
Powiatowe nagrody dla ludzi kultury
Nagrody burmistrza w dziedzinie kultury: poznaliśmy laureatów
Nagrody burmistrza w dziedzinie kultury: poznaliśmy laureatów
Trwa rozbudowa zaplecza sportowego w Łące
Trwa rozbudowa zaplecza sportowego w Łące
Spotkanie autorskie z Filipem Springerem
Spotkanie autorskie z Filipem Springerem
Wraca akcja „Aktywnie na Starym Dworcu”
Wraca akcja „Aktywnie na Starym Dworcu”
Akademia Młodego Strażaka doskonali umiejętności
Akademia Młodego Strażaka doskonali umiejętności

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18