Chodzą po domach i sprzedają sprzęt. Policja ostrzega: to oszuści!

Czarków25.10.2018, 09:42

Policja apeluje do mieszkańców o zachowanie szczególnej ostrożności w stosunku do osób oferujących w systemie tzw. handlu obnośnego różnego rodzaju sprzęty domowe. W poniedziałek taka grupa pięciu osób wykorzystała nieuwagę mieszkańca Czarkowa kradnąc dużą kwotę pieniędzy.

Przebieg tego zdarzenia nie odbiegał od tych, o których zwykło czytać się w mediach. Przed południem, ok. godz. 10.00, czyli w czasie, kiedy większość osób jest w pracy, do drzwi jednego z domów zapukały osoby przedstawiające się jako sprzedawcy kocy.

Kobieta i mężczyzna zapewniali, że oferują bardzo atrakcyjny towar. Jego prezentacja odbyła się w kuchni, gdzie zostali zaproszeni przez domownika. Tam też poprosili go o mały posiłek.

Niestety, ugoszczenie nieznanych mu osób tostami okazało się bardzo kosztownym poczęstunkiem. Ich spółka była bowiem znacznie większa, i kiedy oni przebywali z nim w kuchni, pozostałe 3 osoby szukały w pokojach kosztowności.

Sprawcy znaleźli pieniądze, które zabrali, podobnie zresztą jak koce i ofiarowane im tosty. Z miejsca zdarzenia odjechali samochodem.

Policja prosi osoby, które zauważą podejrzanie zachowujących się mężczyzn lub kobiety o ciemnej karnacji skóry, o kontakt z dyżurnym pszczyńskiej policji. Można dzwonić wybierając numer telefonu 32 44 93 266 lub z końcówką 255.
KPP Pszczyna

pako

T G+ F

Zobacz także

Z ponad 2 promilami przez kobiórskie drogi
Z ponad 2 promilami przez kobiórskie drogi
51 pszczyńskich policjantów nominowanych na wyższy stopień
51 pszczyńskich policjantów nominowanych na wyższy stopień
Cykl spotkań „Dobra starość, długie życie” w Starostwie Powiatowym
Cykl spotkań „Dobra starość, długie życie” w Starostwie Powiatowym

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18