Chodnik w Czarkowie (fot. powiat pszczyński)

Chodniki w Pielgrzymowicach i Czarkowie gotowe

Pielgrzymowice, Czarków11.10.2017, 09:27

Z nowych nawierzchni mogą korzystać mieszkańcy Pielgrzymowic i Czarkowa. Przy drogach powiatowych powstały chodniki na odcinkach o łącznej długości niemal 700 m.

Nowy ciąg dla pieszych poprawi bezpieczeństwo mieszkańców w sołectwie Pielgrzymowice. Tutaj przy ul. Zebrzydowickiej wybudowano chodnik na odcinku ok. 350 m, powstała też nowa zatoka autobusowa i kanalizacja deszczowa. Inwestycja pochłonęła ponad 300 tys. zł i była finansowana z budżetów dwóch samorządów - gminy Pawłowice i powiatu pszczyńskiego. Był to piąty etap tego zadania.

- Ten etap kończy budowę zaprojektowanego chodnika w ciągu ul. Zebrzydowickiej. Łącznie wybudowaliśmy tu ok. 1 570 m chodnika od mostu nad rzeką Pielgrzymówką do sklepu przy posesji nr 89. Realizacja tak dużej inwestycji była możliwa dzięki bardzo dobrej współpracy z gminą Pawłowice - mówi starosta pszczyński, Paweł Sadza.

Chodnik w Pielgrzymowicach (fot. powiat pszczyński)

Ponad 290 tys. zł kosztowała budowa 330-metrowego odcinka chodnika w ciągu ul. Powstańców Śląskich w Czarkowie wraz z budową kanalizacji deszczowej. Zadanie finansowane było przez powiat pszczyński oraz gminę Pszczyna. Był to czwarty etap tej inwestycji, kończący budowę ciągu dla pieszych przy ul. Powstańców Śląskich w Czarkowie. Łącznie powstało tu ok. 800 m chodnika od szkoły do ul. Starowiejskiej.
powiat pszczyński

pako

T G+ F

Zobacz także

Budują chodnik wzdłuż ul. Zamenhofa
Budują chodnik wzdłuż ul. Zamenhofa
Zbudują dalszą część chodnika w Krzyżowicach
Zbudują dalszą część chodnika w Krzyżowicach
gorący temat
Szpital w Pszczynie: NFZ zaprasza powiatową spółkę do rokowań
Szpital w Pszczynie: NFZ zaprasza powiatową spółkę do rokowań
Nowe oświetlenie na Słonecznej
Nowe oświetlenie na Słonecznej

Komentarze:

DDD 2017-10-11 godz. 10:42
Pięknie. Czy jednaak w miarę możliwości nie dałoby się przy takich inwestycjach zaprojektowac zadrzewień, nawet niskich drzew - tam, gdzie jest miejsce?
treść:
autor:

SQL: 18