Chodnik przy ul. Żorskiej przynosi Pszczynie wstyd

Pszczyna14.05.2015, 12:00

Chodnik, a właściwie coś, co chodnikiem jest tylko z nazwy, znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie parku po jednej stronie i Pokazowej Zagrody Żubrów po drugiej stronie. Dziury, zniszczona nawierzchnia, ogromne kałuże. To widzą turyści odwiedzający pszczyńskie atrakcje.

- Stan tego chodnika jest katastrofalny. Pełno jest w nim dziur i zastoi wody po każdym deszczu. Bardzo duże natężenie ruchu samochodowego, blisko położony rynek i park, znajdujący się przy drodze przystanek autobusowy, wycieczki szkolne i turyści - wszystko to powoduje niebezpieczeństwo wypadku z udziałem pieszych. Dodatkowo stan tego chodnika wpływa fatalnie na wizerunek naszego miasta - przekonuje Ryszard Baron ze Stowarzyszenia na Rzecz Poprawy Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Pszczynie, radny gminy Pszczyna.

Sprawa remontu chodnika wzdłuż ulicy Żorskiej, od skrzyżowania z ulicą Wojska Polskiego do mostu na Pszczynce, jest przedmiotem negocjacji między powiatem pszczyńskim a województwem śląskim. Chodnik leży w ciągu drogi wojewódzkiej nr 933, którą w imieniu Urzędu Marszałkowskiego w Katowicach administruje Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach. Jak poinformował nas rzecznik prasowy Województwa Śląska, Witold Trólka, ZDW w Katowicach podjął się przygotowania i uzgodnienia z Powiatowym Zarządem Dróg w Pszczynie uproszczonej dokumentacji kosztorysowo-projektowej dotyczącej niezbędnych prac remontowych odcinka 1200 m drogi wojewódzkiej nr 933 w Pszczynie (od ronda przy ul. Żorskiej do ronda przy ul. Cieszyńskiej).

Dokumentacja jest w tej chwili analizowana w Starostwie Powiatowym. W maju władze powiatu mają się spotkać w tej sprawie z dyrektorem ZDW, Zbigniewem Taborem. - Województwo ma zabezpieczone środki na remont ul. Żorskiej. Zobaczymy po rozmowach, jaki zakres byłby wykonany jeszcze w tym roku - mówi Grzegorz Nogły, wicestarosta powiatu pszczyńskiego.

W przyszłości tym odcinkiem ul. Żorskiej miałby administrować Powiatowy Zarząd Dróg w Pszczynie. - Starosta byłby skłonny przejąć tę drogę, ale tylko pod warunkiem wcześniejszego wykonania jej remontu przez ZDW - mówi Grzegorz Górka, dyrektor PZD w Pszczynie. Dodaje, że największym problemem do rozwiązania jest odwodnienie ul. Żorskiej.

Ewentualne przekazanie powiatowi w zarząd tego odcinka ul. Żorskiej (straci on status drogi wojewódzkiej) związane jest z planowaną przez województwo zmianą przebiegu dróg wojewódzkich na terenie Pszczyny (na ten temat czytaj TUTAJ).

 

jack

T G+ F

Zobacz także

Auta na Żorskiej i dziwna odpowiedź na wniosek
Auta na Żorskiej i dziwna odpowiedź na wniosek
Chodnik na Żorskiej coraz realniejszy
Chodnik na Żorskiej coraz realniejszy
Trwa rozbudowa zaplecza sportowego w Łące
Trwa rozbudowa zaplecza sportowego w Łące
Spotkanie autorskie z Filipem Springerem
Spotkanie autorskie z Filipem Springerem
Wraca akcja „Aktywnie na Starym Dworcu”
Wraca akcja „Aktywnie na Starym Dworcu”
Akademia Młodego Strażaka doskonali umiejętności
Akademia Młodego Strażaka doskonali umiejętności

Komentarze:

uczeń 2015-05-14 godz. 20:24
Korzystam z tego przystanku przy chodniku prawie codziennie, po większym deszczu tam się nie da stać!
treść:
autor:

SQL: 18