fot. powiat pszczyński

Chodnik i odwodnienie ul. Staromiejskiej gotowe

Pszczyna18.12.2018, 12:43

Powiat pszczyński wyremontował ul. Staromiejską w Pszczynie. Zadanie kosztowało ponad 350 tys. zł, ale aż 280 tys. zł pochodziło z dofinansowania na usuwanie skutków klęsk żywiołowych.

Prace polegające na remoncie nawierzchni chodnika wraz ze zjazdami (ok. 400 mb) oraz wykonaniu odwodnienia drogi wraz z krawężnikami drogowymi (ok. 350 mb) wykonała pszczyńska firma Mat-Bud.

Remont drogi powiatowej, ul. Staromiejskiej kosztował niemal 355 tys. zł, ale powiat pszczyński pozyskał na to zadanie aż 282 tys. zł z budżetu państwa na usuwanie skutków powodzi. 72 tys. zł pochodziło z budżetu powiatu.

Od 2010 r. dzięki pozyskanemu dofinansowaniu na usuwanie skutków klęsk żywiołowych powiat pszczyński zrealizował ponad 50 inwestycji. Wartość tych prac wyniosła ok. 20 mln zł, z czego ponad 16 mln zł pochodziło ze źródeł zewnętrznych, a 3,5 mln zł z budżetu powiatu.

Przypomnijmy, do tej pory powiatowi w ramach usuwania skutków klęsk żywiołowych udało się wyremontować już m.in. ul. Sportową we Frydku, ul. Zawadzkiego w Ćwiklicach, ul. Kosów w Studzienicach, ul. Szkolną w Goczałkowicach-Zdroju, ul. Słowackiego w Piasku czy ul. Wiejską i Gerberów w Łące i Goczałkowicach-Zdroju. Ponadto wyremontowano liczne przepusty i odwodnienia m.in. w Pszczynie, Wiśle Wielkiej, Goczałkowicach-Zdroju czy Studzienicach. Remontu doczekały się też mosty w ciągu ul. Łącka Grobla w Łące, ul. Pokoju w Brzeźcach, ul. Katowickiej w Pszczynie, ul. Jedności w Studzionce czy ul. św. Jana Pawła II w Studzienicach.
powiat pszczyński

pako

T G+ F

Zobacz także

3 mln zł dotacji dla powiatu na remonty dróg
3 mln zł dotacji dla powiatu na remonty dróg
Czy powstanie noclegownia?
Czy powstanie noclegownia?
Alarm przeciwpowodziowy odwołany
Alarm przeciwpowodziowy odwołany
Nie będzie dofinansowań do odnawialnych źródeł energii
Nie będzie dofinansowań do odnawialnych źródeł energii

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18