fot. powiat pszczyński

Chodnik i odwodnienie ul. Staromiejskiej gotowe

Pszczyna18.12.2018, 12:43

Powiat pszczyński wyremontował ul. Staromiejską w Pszczynie. Zadanie kosztowało ponad 350 tys. zł, ale aż 280 tys. zł pochodziło z dofinansowania na usuwanie skutków klęsk żywiołowych.

Prace polegające na remoncie nawierzchni chodnika wraz ze zjazdami (ok. 400 mb) oraz wykonaniu odwodnienia drogi wraz z krawężnikami drogowymi (ok. 350 mb) wykonała pszczyńska firma Mat-Bud.

Remont drogi powiatowej, ul. Staromiejskiej kosztował niemal 355 tys. zł, ale powiat pszczyński pozyskał na to zadanie aż 282 tys. zł z budżetu państwa na usuwanie skutków powodzi. 72 tys. zł pochodziło z budżetu powiatu.

Od 2010 r. dzięki pozyskanemu dofinansowaniu na usuwanie skutków klęsk żywiołowych powiat pszczyński zrealizował ponad 50 inwestycji. Wartość tych prac wyniosła ok. 20 mln zł, z czego ponad 16 mln zł pochodziło ze źródeł zewnętrznych, a 3,5 mln zł z budżetu powiatu.

Przypomnijmy, do tej pory powiatowi w ramach usuwania skutków klęsk żywiołowych udało się wyremontować już m.in. ul. Sportową we Frydku, ul. Zawadzkiego w Ćwiklicach, ul. Kosów w Studzienicach, ul. Szkolną w Goczałkowicach-Zdroju, ul. Słowackiego w Piasku czy ul. Wiejską i Gerberów w Łące i Goczałkowicach-Zdroju. Ponadto wyremontowano liczne przepusty i odwodnienia m.in. w Pszczynie, Wiśle Wielkiej, Goczałkowicach-Zdroju czy Studzienicach. Remontu doczekały się też mosty w ciągu ul. Łącka Grobla w Łące, ul. Pokoju w Brzeźcach, ul. Katowickiej w Pszczynie, ul. Jedności w Studzionce czy ul. św. Jana Pawła II w Studzienicach.
powiat pszczyński

pako

T G+ F

Zobacz także

Wtorek, 27 sierpnia: ostrzeżenie IMGW o burzach z gradem
Wtorek, 27 sierpnia: ostrzeżenie IMGW o burzach z gradem
3 mln zł dotacji dla powiatu na remonty dróg
3 mln zł dotacji dla powiatu na remonty dróg
Splot jest wszędzie, czyli Europejskie Dni Dziedzictwa 2019 w pszczyńskim skansenie
Splot jest wszędzie, czyli Europejskie Dni Dziedzictwa 2019 w pszczyńskim skansenie

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18