Chcemy żyć jak ludzie

08.08.2006, 13:14

Smród, robactwo i Bóg wie, co jeszcze tam jest - tak swoją opowieść rozpoczyna Piotr Gryga, który z rodziną mieszka w baraku obok pani Anastazji Kapicy. Nasza publikacja o kontrowersyjnej staruszce z baraków przy Curie-Skłodowskiej odbiła się głośnym echem. Większość sygnałów od Czytelników wskazywało na ogromną uciążliwość sąsiedztwa z panią Anastazją.


Państwo Gryga mieszkają wraz z dwójką dzieci w jednym pokoju z małą kuchnią i łazienką w lokalu socjalnym należącym do AZK. Trafili tam rok temu i jak twierdzą, miało to być dla nich jedynie mieszkanie zastępcze, na pół roku. Synek państwa Gryga jest chory na zapalenie opon mózgowych. Po powikłaniach związanych z chorobą, lekarz zalecił, by maluch miał osobny pokój. Ciasnota w mieszkaniu socjalnym nie pozwala chłopcu na prawidłowy rozwój i spokój. Wraz z siostrą śpią na piętrowym łóżku, we wnęce na szafę.
Przed barak strach wyjść...
Płacą niski czynsz, ale i warunki są nie do pozazdroszczenia. W budynku panuje wysoka wilgotność, ściany są porośnięte grzybem. – Ciągle je maluję, ale są mokre. Próbowałem przykleić na ścianę kasetony, ale po kilku dniach odpadają z powodu wilgoci - mówi Piotr Gryga.

Magda Sojka

Więcej o bulwersującej sprawie i kłopotach mieszkańców przy Curie-Skłodowskiej czytaj w najnowszym numerze "Gazety Pszczyńskiej"

agw

T G+ F

Zobacz także

Chcemy żyć jak ludzie!
Chcemy żyć jak ludzie!
Jak żyć - to ekologicznie
Jak żyć - to ekologicznie
O bezpieczeństwie na drodze w Osiedlowego Domu Kultury w Pawłowicach
O bezpieczeństwie na drodze w Osiedlowego Domu Kultury w Pawłowicach
Kurs fotograficzny dla początkujących. Trwają zapisy!
Kurs fotograficzny dla początkujących. Trwają zapisy!

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18