fot. powiat

Spektakl na rzecz pszczyńskiego szpitala "Bajka na niepogodę" w Pawłowicach już w niedzielę!

Pawłowice14.11.2019, 10:39

Charytatywny spektakl w wykonaniu pszczyńskich samorządowców został fantastycznie przyjęty przez dzieci i dorosłych w Pszczynie i Kobiórze. Teraz czas na Pawłowice. Dzięki spektaklom udało się zebrać  już niemal 7 tys. zł.

Spektakl w Gminnym Ośrodku Kultury w Pawłowicach będzie  można zobaczyć w najbliższą niedzielę, 17 listopada o godz. 17.00.  Bilety w cenie 10 zł można nabyć w sekretariacie GOK-u (także przed spektaklem).

„Bajka na niepogodę” to historia przyjaźni małego Mirka i smoka jarosza, którego, przez powierzchowną ocenę chcą skrzywdzić dorośli. W Parasolkowie zwycięża ostatecznie przyjaźń i życzliwość.  Spektakl to wspaniała zabawa dla całych rodzin.

Przedstawienie jest inicjatywą samorządowców związanych przede wszystkim z powiatem pszczyńskim, ale także gminą Pszczyna, którzy postanowili zagrać w bajce dla dzieci, żeby pomóc w zbiórce pieniędzy na zakup głowicy do ultrasonografu, z którego korzysta oddział neonatologiczny pszczyńskiego szpitala. 

Scenariusz napisała Marta Kwiek, aktorka Wrocławskiego Teatru Lalek, a reżyserią zajęła się Mirosława Gad z Zespołu Szkół nr 3 im. Janusza Korczaka w Pszczynie.

Występują:  starosta pszczyński, Barbara Bandoła i wicestarosta Damian Cieszewski, Grzegorz Wanot, członek zarządu powiatu pszczyńskiego, skarbnik powiatu, Marek Dutkowski, radni miejscy i powiatowi: Maria Szostak, Grzegorz Kuczera, Michał Pudełko i Arkadiusz Gardiasz oraz dyrektorzy, kierownicy i pracownicy jednostek samorządowych: Bernadeta Sojka-Jany, Iwona Spora, Joanna Czakańska, Marcin Bienioszek, Teresa Wojtanowicz, Zbigniew Zywert i Dorota Zywert. 

 

 

Harmonogram występów:

17 listopada (niedziela) - godz. 17.00, sala widowiskowa Gminnego Ośrodka Kultury w Pawłowicach, ul. Zjednoczenia 67, bilety do nabycia w sekretariacie GOK-u
23 listopada (sobota) - godz. 17.00, sala Urzędu Gminy w Goczałkowicach-Zdroju, ul. Szkolna 13, bilety do nabycia w biurze gminnej biblioteki
24 listopada (niedziela) - godz. 17.00, sala widowiskowa Domu Kultury w Woli, ul. Pszczyńska 110, bilety do nabycia w sekretariacie GOK-u
1 grudnia (niedziela) - godz. 17.00, sala widowiskowa Gminnego Ośrodka Kultury w Suszcu, ul. Ogrodowa 22, bilety do nabycia w sekretariacie GOK-u

(źródło: powiat)

ar

T G+ F

Zobacz także

Starosta przekazała na licytację WOŚP kapelusz z
Starosta przekazała na licytację WOŚP kapelusz z "Bajki na niepogodę"
"Bajka na niepogodę" w ten weekend w Goczałkowicach i Woli!
Świąteczny Weekend Zakupów w Pszczynie
Świąteczny Weekend Zakupów w Pszczynie
35 lat Muzeum Prasy Śląskiej
35 lat Muzeum Prasy Śląskiej
Uhonorowani przez Sybiraków
Uhonorowani przez Sybiraków
Pszczyna: Budżet na 2021 rok przyjęty
Pszczyna: Budżet na 2021 rok przyjęty
Apel w sprawie trudnej sytuacji Uzdrowiska
Apel w sprawie trudnej sytuacji Uzdrowiska
Konkurs "Pierwsze zdjęcie na Instagramie"
Konkurs "Pierwsze zdjęcie na Instagramie"
Budżet powiatu na trudne czasy uchwalony
Budżet powiatu na trudne czasy uchwalony

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18