Carrantouhill i charytatywna impreza dla Mateusza już w sobotę!

04.04.2014, 00:50

Goczałkowice

26 kwietnia (sobota) w hali sportowej w Goczałkowicach-Zdroju odbędzie się charytatywna impreza, z której dochód zostanie przeznaczony na leczenie i rehabilitację 10-letniego Mateusza Kijka, mieszkańca Goczałkowic.


Główną atrakcją będzie widowisko muzyczno-taneczne z udziałem zespołu Carrantouhill oraz Salake - aktualnych mistrzów świata w tańcu.

Widzowie będą mogli zobaczyć Fairy Dance - baśń o Kopciuszku opowiedzianą muzyką i tańcem.

Wystąpi także chór Semper Communio oraz goczałkowickie młode talenty.

Wstęp na imprezę jest wolny, ale będzie można kupować cegiełki, z których dochód przeznaczony zostanie na leczenie i rehabilitację Mateusza.

Imprezę organizują rodzice i wychowawcy kl. V c SP nr 1 w Goczałkowicach-Zdroju.

Start o godz. 17.30.


Mateusz Kijek w sierpniu skończy 10 lat. Mieszka w Goczałkowicach - Zdroju, ma dwójkę rodzeństwa: Paulinę oraz Dawida.

Mateusz urodził się w 35. tygodniu ciąży. Po porodzie wystąpiły zaburzenia oddechowe, krwawienie dokomorowe po stronie lewej. W wyniku badań diagnostycznych rozpoznano wadę rozwojową oum pod postacią hipoplazji ciała modzelatowego. Badaniem neurologicznym stwierdzono porażenie mózgowe czterokończynowe, wzmożone napięcie mięśniowe, padaczkę. W badaniu okulistycznym stwierdzono oczopląs, zez zbieżny naprzemienny, niedorozwój nerwów wzrokowych.

Mateusz funkcjonuje na poziomie upośledzenia w stopniu głębokim, wymaga całodobowej opieki. Jest dzieckiem leżącym, nie mówiącym, podtrzymywany siedzi, załatwia się w pampersa, komunikuje swoje potrzeby wyłącznie śmiechem lub płaczem. Uwielbia jeść, szczególnie słodycze. Mimo tego musi być dokarmiany specjalnymi odżywkami. Żeby zwiększyć masę ciała, karmiony jest łyżeczką.

W wieku 8 lat wykryto dodatkowo osteoporozę oraz przyzwichnięcie stawów biodrowych. Od sześciu lat zawozimy Mateusza na zajęcia do specjalnego ośrodka edukacyjno – leczniczo - rehabilitacyjnego dla dzieci niedowidzących w Rudołtowicach. Mateusz jest rehabilitowany od 3. miesiąca. Uwielbia jeździć na koniach (oczywiście musi ktoś z nim siedzieć), słuchać różnych dźwięków, różnego rodzaju muzyki, lubi też wsłuchiwać się w ćwierkanie ptaków. Jest dzieckiem uroczym, uśmiechniętym, daje nam dużo radości, uwielbia swoje rodzeństwo szczególnie jak bawią się koło niego to aż piszczy ze szczęścia. Ogromną szansą na rozwój naszego dziecka jest leczenie oraz stała kompleksowa rehabilitacja wraz ze sprzętem rehabilitacyjnym i ortopedycznym” - informuje rodzina Mateusza.

ram

T G+ F

Zobacz także

Carrantouhill i impreza charytatywna dla Mateusza
Carrantouhill i impreza charytatywna dla Mateusza
MotoSerce już w sobotę!
MotoSerce już w sobotę!
Jaśniej i bezpieczniej w Golasowicach
Jaśniej i bezpieczniej w Golasowicach
Stypendia sportowe dla zawodników z gminy Pawłowice
Stypendia sportowe dla zawodników z gminy Pawłowice
Rusza przebudowa obiektu mostowego w Suszcu
Rusza przebudowa obiektu mostowego w Suszcu

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18