Było włamanie do muzeum militariów pszczyńskich

05.09.2014, 22:54

Pszczyna

Muzeum Militarnych Dziejów Pszczyny powstaje w tzw. Domku Ogrodnika przy ul. Katowickiej (niedawna siedziba Straży Miejskiej). Niestety, w czwartek doszło do włamania do obiektu i kradzieży cennych eksponatów!


Z prośbą o pomoc w poszukiwaniu sprawców włamania i kradzieży zwrócił się na swoim profilu na Facebooku Dariusz Skrobol, burmistrz Pszczyny.


Jak pewnie niektórzy z Was przeczytali w mediach powstaje nowe muzeum militariów pszczyńskich w budynku tzw Domku Baby Jagi (Domek Ogrodnika przy ul. Katowickiej). Stowarzyszenia Pro Memoria jest już prawie na ukończeniu prac. Niestety, wczoraj do budynku gospodarczego gdzie nie było jeszcze alarmu mieliśmy włamanie. Złodzieje nie tylko skradli masę eksponatów z okresu I i II wojny i powstań, ale wyrwali ze ścian kaloryfery i zalali świeżo wyremontowane i przygotowane pod ekspozycje pomieszczenia.

Dlatego apelujemy - razem z Prezesem Marianem Małeckim do wszystkich, którzy mogą pomóc w ujęciu sprawców o pomoc. Być może skradzione eksponaty będzie ktoś chciał sprzedać. Dla osoby, która wskaże sprawców, zdecydowaliśmy o nagrodzie pieniężnej” - napisał Dariusz Skrobol.

Marian Małecki dodał, że m.in. skradziono hełmy -niemiecki ’42 - w idealnym stanie, polską salamandrę - stan dobry, lekko pękniętą, odznaczenia wojskowe, w większości powojenne, biało - czerwoną plecionkę - dar żołnierzy amerykańskich dla Polaków w Iraku, około 10 manierek z I i II wojny światowej, medalik - wykopek znaleziony w polskich okopach pod Brzeźcami, bagnet radziecki, telefon wojskowy (powojenny). Wyrwano kaloryfery, armaturę sanitarną, zalano podłogę (do wymiany), skradziono płytę żelazną wjazdową. Te ostatnie przedmioty złodzieje porzucili i stowarzyszenie je odzyskało - napisał prezes Marian Małecki.

Wszystkie osoby, które mogą mieć jakieś informacje na temat sprawców kradzieży są proszone o kontakt z policją, tel. 32 449 32 00 lub 997.

ram

T G+ F

Galeria

Zobacz także

Zamiast posesją
Zamiast posesją "zaopiekował się" alkoholem
Włamanie do biura
Włamanie do biura
Wypalanie traw jest niebezpieczne i niedozwolone!
Wypalanie traw jest niebezpieczne i niedozwolone!
"Maseczka dla każdego mieszkańca Gminy Suszec"
"Maseczka dla każdego mieszkańca Gminy Suszec"
Przygotowania do zdalnej sesji Rady Powiatu Pszczyńskiego
Przygotowania do zdalnej sesji Rady Powiatu Pszczyńskiego

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18