Podczas konferencji burmistrza i niektórych radnych Rady Miejskiej w Urzędzie Miejskim

Burmistrz o tym, co zrobiono, a czego nie zrobiono w tej kadencji

Pszczyna13.09.2018, 10:34

Wczoraj w Urzędzie Miejskim w Pszczynie odbyła się konferencja prasowa burmistrza, w której udział wzięli też niektórzy radni Rady Miejskiej. Dariusz Skrobol podsumował kończącą się kadencję.

Oprócz Dariusza Skrobola z dziennikarzami spotkali się przewodniczący Rady Miejskiej, Leszek Szczotka oraz obecni radni: Marcelina Leki, Maria Szostak, Stanisław Goraus, Roman Urbańczyk i Andrzej Wojtanowicz (większość to radni wybrani cztery lata temu z komitetu firmowanego przez D. Skrobola). Burmistrz zapowiedział, że obecni na konferencji radni wystartują w październikowych wyborach samorządowych.

- Kończy się kadencja 2014-2018. Chcieliśmy zaprezentować to, co się w tym czasie działo – zapowiedział spotkanie Piotr Łapa, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego. Burmistrz odniósł się do programu wyborczego, z którym wystartował w wyborach w 2014 r. - Większość z tych rzeczy, które założyliśmy wspólnie udało się zrealizować – podkreślił Dariusz Skrobol.

Burmistrz chwalił się m.in. remontami dróg, rozbudową i dostosowaniem placówek oświatowych do wymogów reformy, uruchomieniem komunikacji gminnej, tworzeniem planów zagospodarowania przestrzennego, planowaną budową osiedla przy ul. Cieszyńskiej, remontami budynków komunalnych, modernizacją parku, inwestycjami sportowymi i związanymi z ograniczeniem niskiej emisji. Jak podkreślał, jednocześnie udało się zmniejszyć zadłużenie gminy, z ponad 55 mln zł do 17,6 mln zł.

Obecni na spotkaniu radni mówili o inwestycjach w swoich sołectwach i na swoich osiedlach, które udało się zrealizować w ciągu ostatnich czterech lat.

Zapytaliśmy burmistrza o trzy dziedziny w kończącej się kadencji, z których jest najbardziej dumny i trzy, z których jest najmniej dumny. Wśród minusów wskazał ciągły problem z niską retencją, brak inwestycji związanych z budową kanalizacji w sołectwach, a także niewystarczająca liczba inwestycji drogowych. Jednocześnie budowę dróg zaliczył do mocnych stron tej kadencji. Pozostałe najważniejsze to jego zdaniem sprawne przejście przez reformę oświaty oraz inwestycje prospołeczne.

Dariusz Skrobol zapowiedział, że w przyszłym tygodniu odbędzie się konwencja wyborcza Pszczyńskiego Porozumienia Samorządowego, na której przedstawiony zostanie program, a także kandydaci jego komitetu w wyborach samorządowych. D. Skrobol już jakiś czas temu przyznał, że będzie kandydował na stanowisko burmistrza Pszczyny.

 

Reklama

pako

T G+ F

Zobacz także

Ludzie gór o pięknie życia
Ludzie gór o pięknie życia
Zmiana na stanowisku sekretarza w gminie Pszczyna
Zmiana na stanowisku sekretarza w gminie Pszczyna
Goczałkowice - gmina przyjazna klubom piłkarskim
Goczałkowice - gmina przyjazna klubom piłkarskim
Pawłowiccy policjanci pilotowali chorego mężczyznę
Pawłowiccy policjanci pilotowali chorego mężczyznę
Alarm przeciwpowodziowy odwołany
Alarm przeciwpowodziowy odwołany
Nie będzie dofinansowań do odnawialnych źródeł energii
Nie będzie dofinansowań do odnawialnych źródeł energii

Komentarze:

mieszkaniec 2018-09-18 godz. 21:05
A gdzie o tym co robią? droga w Piasku do jednego domu!!!!!!!!!!
treść:
autor:

SQL: 19