Burmistrz nagrodził trenerkę pszczyńskich biegaczy

Pszczyna23.12.2019, 10:41

Marzanna Helbik, trenerka w LKS Pszczyna, otrzymała nagrodę burmistrza Pszczyny w dziedzinie sportu za ogromne sukcesy, które w 2019 roku osiągnęli jej zawodnicy. Helbik trenuje m.in. multimedalistkę Sylwię Indekę.

Marzanna Helbik jest trenerką w klubie LKS Pszczyna. Współpracuje z kadrą trenerską. Od czerwca do grudnia 2019 roku prowadziła Miejski Ośrodek Rekreacji i Sportu w Pszczynie.  Przez wiele lat trenowała reprezentację Polski juniorek w biegach średnich. Jej podopieczni osiągają sukcesy na wielu zawodach lekkoatletycznych. W swoim dorobku mają medale Mistrzostw Śląska i Mistrzostw Polski.

W tym roku wychowankowie Marzanny Helbik osiągnęli wiele sukcesów:

Sylwia Indeka została dwukrotną Mistrzynią Polski U23 w biegach na 5000m i 10000m oraz wicemistrzynią Polski U23 w biegu na 1500m. Zajęła również ósme miejsce w biegu na 5000m podczas Mistrzostw Europy U23 w Gävle w dniach 11-14 lipca.

Eliza Megger została Mistrzynią Polski U23 w biegu na 1500m. Zajęła także czwarte miejsce w biegu na 1500m podczas Mistrzostw Europy U23 w Gävle w dniach 11-14 lipca.

Łukasz Jatczak 8 grudnia wystąpił jako reprezentant Polski U20 w Mistrzostwach Europy w Biegach Przełajowych w Lizbonie.

Burmistrz Dariusz Skrobol wręczył nagrodę 19 grudnia podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej.