Budżet uchwalony, rolnicy nagrodzeni

08.01.2010, 10:14


Pszczyna:

Na dzisiejszej sesji Rady Miejskiej w Pszczynie uchwalony został budżet gminy Pszczyna na rok 2010. Uchwała została przyjęta jednogłośnie.

Obrady poprzedziła uroczystość wręczenia nagród wyróżniającym się rolnikom z terenu gminy Pszczyna. Burmistrz Krystian Szostak uhonorował p. Klimczyków z Poręby oraz p. Pojdów ze Studzionki.

Państwo Bibianna i Grzegorz Pojdowie ze Studzionki

W dniu 8 grudnia 2009 r. w gmachu Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi w Warszawie odebrali główną nagrodę w konkursie EUROZAGRODA dla projektantów i rolników, na najlepszy projekt i realizację w budownictwie zagrodowym w kategorii „Inne obiekty zagrodowe i obiekty ochrony środowiska”, za pionierski projekt małej biogazowni rolniczej, wybudowanie jej i rozruch.Państwo Pojdowie prowadzą rodzinne gospodarstwo rolne o powierzchni 34 hektarów, które ukierunkowane jest na hodowlę kur niosek oraz hodowlę trzody chlewnej w cyklu zamkniętym.

Państwo Maria i Ryszard Klimczykowie z Poręby

6 listopada 2009 r. na XVIII Targach Mleczarskich MLEKO EXPO 2009 w Warszawie zostali zwycięzcami V Mlecznych Mistrzostw Polski 2009 w kategorii na najwyższą średnią wydajność mleka od jednej krowy. Efektem profesjonalnej i długoletniej pracy hodowlanej Pana Ryszarda Klimczyka jest uzyskanie wyniku średniej wydajności od krowy, która wynosi 10 911 litrów mleka. Bydło Państwa Klimczyków zdobywa liczne nagrody i tytuły czempionów na krajowych i wojewódzkich wystawach zwierząt. Państwo Klimczykowie prowadzą gospodarstwo rolne o powierzchni 100 hektarów, na którym pracują także córka i syn z żoną. Wizytówką Państwa Klimczyków jest nowoczesna obora mieszcząca prawie 170 sztuk bydła.UM Pszczyna

akm

T G+ F

1

1
1
1

Zobacz także

Budżet Goczałkowic na 2013 r. uchwalony
Budżet Goczałkowic na 2013 r. uchwalony
Kobiór: budżet uchwalony
Kobiór: budżet uchwalony
Z centrum przesiadkowego do Niemiec, Anglii i Francji
Z centrum przesiadkowego do Niemiec, Anglii i Francji
Znamy program pierwszych pszczyńskich Eko Targów
Znamy program pierwszych pszczyńskich Eko Targów
"Wojciech Korfanty i jego związki z Pszczyną"
"Wojciech Korfanty i jego związki z Pszczyną"

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18