Budynek przy ul. Promnickiej w Kobiórze

Okazały budynek kurii w Kobiórze kupi miasto Tychy

Kobiór30.12.2016, 13:52

W Katowicach podpisano list intencyjny pomiędzy Archidiecezją Katowicką Kościoła Rzymskokatolickiego a prezydentem Tychów, Andrzejem Dziubą, dotyczący sprzedaży nieruchomości w Kobiórze przy ulicy Promnickiej 53.

Chodzi o w budynek w bezpośrednim sąsiedztwie lasu, niedaleko Jeziora Paprocańskiego. Według oficjalnych dokumentów miała to być filia Kurii Archidiecezji Katowickiej. 

Na przełomie listopada i grudnia jako pierwsi pisaliśmy o tym, że kuria bierze pod uwagę sprzedaż okazałej willi, a rozmowy prowadzone były m.in. z miastem Tychy. Artykuł można przeczytać TUTAJ.

Teraz są już konkretne kroki. 29 grudnia podpisano list intencyjny dotyczący sprzedaży obiektu. Miasto chce, by w Kobiórze powstał dom pomocy społecznej. Nieruchomość składa się z czterech działek o łącznej powierzchni blisko 3,5 hektarów oraz budynków na nich posadowionych. Według szacunków mogłoby w nich zamieszkać od 100 do 150 osób.

Podpisanie listu intencyjnego (fot. UM Tychy)

- W Tychach brakuje miejsc dla osób wymagających opieki, dlatego już od jakiegoś czasu prowadzimy dyskusje na ten temat. Już teraz znaczna część osób starszych, które z uwagi na wiek i stan zdrowia nie mogą sprostać trudom życia codziennego jest lokowana w innych miastach na terenie naszego województwa – mówi Andrzej Dziuba.

Nie wiadomo jeszcze za ile miasto przejmie teren. Cena zostanie uzgodniona przez obie strony w czasie negocjacji, w oparciu o operat szacunkowy sporządzony przez rzeczoznawcę majątkowego.

Kiedy dojdzie do przejęcia? Jak informuje Urząd Miasta Tychy, list intencyjny mówi, że zawarcie umowy sprzedaży oraz zapłata mają nastąpić nie później niż do 31 grudnia 2017 r.

pako

T G+ F

Zobacz także

Tysiąc drzew na minutę
Tysiąc drzew na minutę
Willa nie dla księży?
Willa nie dla księży?
Z kijami wokół Zbiornika Łąckiego
Z kijami wokół Zbiornika Łąckiego
Fryzjerskie szaleństwo w PZS nr 1
Fryzjerskie szaleństwo w PZS nr 1
Święto Teatru z POPP
Święto Teatru z POPP
Trzy włamania w Łące
Trzy włamania w Łące

Komentarze:

bbbb 2017-10-21 godz. 10:55
Czy po sprzedaży tego bizancjum kuria katowicka odda pieniądze swoim wiernym??! Naiwni wierni przekazywali olbrzymie kwoty na tacę w wielu parafiach, po to, aby powstał ten dom seniora dla księży!! Jeszcze bardziej naiwni rolnicy z Kobióra, za namową kościoła, również oddali kościołowi/kurii za darmo (darowizna) grunty rolne pod budowę tego domu seniora!! Teraz nie mają ani gruntu, ani też pieniędzy. Kuria przy udziale naiwnych wiernych i naiwnych rolników wybudowała za darmo piękne Bizancjum na powierzchni 3,5 ha, a następnie.... sprzedała je za wiele milionów miastu Tychy. HAHAHA ! Tak się "kręci lody" !! Naiwni wierni teraz przecierają oczy ze zdumienia! Oczywiście kuria katowicka nie zapłaciła ani grosza podatku, bo jako kościół jest zwolniona przecież z podatków !! Ludzie (naiwni wierni), kiedy wy wreszcie przejrzycie na oczy ......
36419D 2017-03-13 godz. 18:13
Taa pranie pieniędzy w białych rękawiczkach
Hmm 2017-01-02 godz. 20:05
CBOŚ może się wykazać o ile nie zmienią nazwy itd. w obecnych czasach
parafianka diecezji katowickiej 2017-01-02 godz. 11:41
A skąd były pieniądze na wybudowanie tak cennego obiektu? Utrzymanie kościoła parafialnego kosztuje, a zbiórki pieniężnej na tę budowlę nie było. Może był jakiś extra sponsor z poza diecezji i wybudował ten nowoczesny budynek? Komu należy podziękować za taki prezent?
pytanie 2016-12-31 godz. 18:08
rozumiem, ze kościół to przekaże nie sprzeda...
aaa 2016-12-31 godz. 16:02
c.d. a teraz miasto kupi to po zaniżonej cenie.
aaa 2016-12-30 godz. 15:09
Może to było z góry ustawione jeszcze przed wbiciem łopaty w ziemię.
treść:
autor:

SQL: 18