(fot. UG Goczałkowice-Zdrój)

Budowa Centrum Przesiadkowego zmierza ku końcowi

Goczałkowice-Zdrój14.09.2020, 08:06

Prace związane z realizacją inwestycji pn. „Budowa Centrum przesiadkowego przy ul. Parkowej w Gminie Goczałkowice-Zdrój" zmierzają ku końcowi.

Na drodze dojazdowej do centrum przesiadkowego ułożono już dwie warstwy asfaltu. Co ważne, kostka granitowa, która pozostała z rozbiórki drogi nie zostanie zmarnowana. Będzie ponownie wykorzystana przy innych inwestycjach.

Wybudowany jest chodnik, a ścieżkę rowerową przygotowano pod asfaltowanie. Wcześniej wybudowano kanalizację deszczową służącą do odwodnienia drogi i centrum przesiadkowego. Obecnie trwają prace brukarskie na pętli parkingowej.

- Powoli ku końcowi zmierzają prace dzięki którym w naszej gminie powstaną nowe miejsca parkingowe. Ułatwiony będzie dojazd do Zdroju i tamtejszego dworca kolejowego – mówi Gabriela Placha, wójt gminy Goczałkowice-Zdrój. - Bardzo ważne dla nas jest też zagospodarowanie zieleni w tym miejscu, w sąsiedztwie Parku Zdrojowego oraz uzdrowiska. Dlatego jeszcze w tym roku pojawią się nowe nasadzenia przy drodze dojazdowej do centrum przesiadkowego. W rejonie samego parkingu prace związane z zagospodarowaniem zieleni prowadzone będą wiosną przyszłego roku. Pamiętajmy, że w sąsiedztwie centrum przesiadkowego PKP wybuduje przejście podziemne pod torami – dodaje wójt.

W ramach inwestycji realizowanej przez Urząd Gminy na obrzeżach uzdrowiska powstają: parking samochodowy na 30 miejsc (w tym 3 dla niepełnosprawnych), parking rowerowy – wiata z 15 miejscami, dwie zatoki dla busów, dojście dla pieszych i rowerzystów (prowadzące do dworca kolejowego i na perony – o długości 60 mb) oraz droga dojazdowa od ul. Krzyżanowskiego do Centrum przesiadkowego o długości prawie 400 mb, z chodnikiem dla pieszych oraz drogą rowerową.

Prace wykonuje firma ANW z Goczałkowic-Zdroju. Wartość inwestycji to prawie 5 mln zł. Gmina Goczałkowice-Zdrój pozyskała dofinansowanie na jej realizację w wysokości ponad 2,8 mln zł w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego 2014-2020.

Planowany termin zakończenia robót to 30 września.

(źródło: UG Goczałkowice-Zdrój)

KK

T G+ F

Zobacz także

Jest miejsce na nową salę gimnastyczną
Jest miejsce na nową salę gimnastyczną
Samorządy wspólnie zrealizują trzy inwestycje
Samorządy wspólnie zrealizują trzy inwestycje
"Żubrowisko"  w PCKul-u oraz online
"Żubrowisko" w PCKul-u oraz online
W starostwie szkolą się z wdrażania dostępności
W starostwie szkolą się z wdrażania dostępności
25 września: trzy zakażenia, dwoje ozdrowieńców
25 września: trzy zakażenia, dwoje ozdrowieńców
Przebudowa mostu w Suszcu. Będzie objazd
Przebudowa mostu w Suszcu. Będzie objazd

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18