fot. UM Pszczyna

Blisko finiszu prac na ul. Słonecznej i Dobrawy

Pszczyna16.11.2018, 13:01

Burmistrz Pszczyny Dariusz Skrobol zapowiada, że jeżeli utrzyma się aura, to końcem listopada zakończona zostanie największa tegoroczna drogowa inwestycja.

Z początkiem listopada na ulicy Słonecznej i rondzie położono ostatnią warstwę asfaltu. Obecnie trwają tam prace wykończeniowe i porządkowe. Tempa nabrały działania związane z przebudową odcinka ul. Dobrawy. Na realizację zadania ratusz przeznaczy ponad 7 mln zł.

- Firma, która realizuje przebudowę drogi zapowiedziała, że jeżeli pogoda nie załamie się, końcem listopada zakończy wszystkie zaplanowane prace. Cieszę się, że prace dobiegają końca. Każdy remont i przebudowa oznacza utrudnienia dla mieszkańców. Dzięki tej inwestycji znacznie poprawimy bezpieczeństwo i komfort. Za kilkanaście dni utrudnień już nie będzie, a mieszkańcy będą poruszać się po nowych drogach – mówi burmistrz Dariusz Skrobol.

Jaki był zakres zadania? Na ul. Słonecznej wykonano nową konstrukcję dwóch jezdni o szerokości 5,5 m każda, na którą składa się pas ruchu o szerokości 3 m oraz pas postojowy o szerokości 2,5 m. Wzdłuż ulicy zaprojektowano chodnik o szerokości 1,5 m odsunięty od jezdni i rozdzielony pasem zieleni o szerokości 2 m. Po drugiej stronie znajdują się ścieżka rowerowa o szerokości 2 m, odsunięta od jezdni o 0,75 m oraz chodnik o szerokości 1,5 m.

Na ul. Dobrawy zaprojektowano jezdnię o szerokość 7 m, po lewej stronie drogi zlokalizowano stanowiska postojowe dla samochodów osobowych oraz ciąg pieszo-rowerowy o szerokości 3,5 m odsunięty od stanowisk postojowych pasem zieleni o szerokości od 1 do 3,75 m, przechodzący następnie w chodnik o szerokości 2 m.

Odcinek trzeci objął część drogi przebiegającej od ul. Dobrawy do drogi wojewódzkiej nr 933. Długość drogi wynosi 100 m Zaprojektowano jezdnię o szerokości 7 m z obustronnymi poboczami o szerokości 0,8 m ulepszonymi kostką betonową.
UM Pszczyna

pako

T G+ F

Zobacz także

Do przebudowy Sołeckiej dołożyło się ministerstwo
Do przebudowy Sołeckiej dołożyło się ministerstwo
Już niedługo remont ul. Pawiej w Wiśle Małej
Już niedługo remont ul. Pawiej w Wiśle Małej
Splot jest wszędzie, czyli Europejskie Dni Dziedzictwa 2019 w pszczyńskim skansenie
Splot jest wszędzie, czyli Europejskie Dni Dziedzictwa 2019 w pszczyńskim skansenie
Powracają Niedziele z Bajką w suszeckim GOKu
Powracają Niedziele z Bajką w suszeckim GOKu

Komentarze:

mirek 2018-11-19 godz. 06:10
może cała ta przebudowa drogi nie jest idealna, bo brak drzew, prakigi nie do końca przemyślane, jakaś betonowa wyspa,to wszystko jakoś można przełknąć ale po jakiego zamknęli przejazd na Bratniej!
Grys 2018-11-16 godz. 23:42
Zaczyna sie narzekanie Polska
michu 2018-11-16 godz. 16:45
sciezka rowerowa na słonecznej to jakies nie porozumienie, kostka frezowana i cały czas góra dół bede omijał ta sciezke szerokim łukiem
treść:
autor:

SQL: 18