Biegaczka z Pszczyny piąta w Polsce!

01.10.2007, 18:12

Karolina Baczyńska zajęła piąte miejsce w Małym Memoriale Janusza Kusocińskiego w biegu na 1000 metrów. Zawody, które odbyły się w Słubicach, uważane są za nieoficjalne mistrzostwa Polski młodzików.

Mimo że biegaczka LKS Pszczyna w Słubicach osiągnęła swój najlepszy wynik w tym sezonie (3:01,85), nie wystarczyło to na zdobycie medalu, na który po cichu liczono. Tym bardziej, że przed zawodami w Słubicach pszczynianka miała trzeci wynik w swojej kategorii w Polsce.W Słubicach rywalizowali także sprinterzy LKS: Agnieszka Waliczek oraz Błażej Helbik. Oboje nie weszli jednak do finałowych biegów i uplasowali się na dalszych miejscach. 100 metrów pokonali w czasie (odpowiednio): 13,24s oraz 11,95s.

Przypomnijmy, że w mistrzostwach Makroregionu Śląskiego, które odbyły się przed dwoma tygodniami w Częstochowie, Baczyńska i Helbik zdobyli złote krążki, zaś Waliczek brązowy medal. (fot. Infopres, Gazeta Pszczyńska)