Beskidy mniej znane

25.10.2012, 13:41

Powiat

Właśnie pod takim tematem przewodnim odbyła się niedzielna wycieczka członków Uczniowskiego Klubu Sportowo-Turystycznego „Diablak”.


I faktycznie teren, w który udali się nie należy do zbyt często odwiedzanych przez turystów, którzy zazwyczaj wolą wybierać tereny wyżej położone, takie jak Pilsko czy Babia Góra. Uczestnicy wycieczki skierowali się natomiast w Pasmo Jałowca, a wycieczkę rozpoczęli od zapoznania się z architekturą drewnianą i konstrukcją kościoła pod wezwaniem św. Apostołów Piotra i Pawła w Lachowicach. Jest to obiekt powstały w latach 1789-1792 i przedstawiający typowe cechy budownictwa sakralnego późnego średniowiecza.

Realizując założenia wycieczki grupa udała się w drogę na Jałowiec, szczyt charakteryzujący się ciekawymi panoramami na najwyższe pasma Beskidu Żywieckiego. Trasa wycieczki, którą przeszli uczestnicy przedstawiała się następująco: Lachowice – Przełęcz Cicha (775m n.p.m.) – Jałowiec (1111m n.p.m.) – Czerniawa Sucha (1062m n.p.m.) – Hucisko. Trasa sama w sobie nie była imponująca pod względem wysokości czy długości – liczyła 21 km. Natomiast spełniła główne założenia tematyczne „Beskidów mniej znanych”, czyli pokazała walory turystyczne i krajoznawcze terenów rzadziej uczęszczanych. W trakcie wycieczki uczestnicy zapoznali się zarówno ze składem fauny i flory terenu, trafili m.in. na całkiem okazały egzemplarz jodły. Przedstawiona została również budowa geologiczna terenu, a także formy ochrony przyrody stosowane na terenie całych Beskidów. W trakcie wycieczki młodzież przećwiczyła praktyczne posługiwanie się mapą, z określaniem własnej pozycji, a także rozpoznawanie poszczególnych pasm i szczytów. Podczas wycieczki uczestnikom dopisywał bardzo dobry humor, na który wpływ miała rewelacyjna słoneczna pogoda oraz wspaniała jesienna kolorystyka beskidzkich lasów.

W swojej działalności Uczniowski Klub Sportowo-Turystyczny „Diablak” realizuje również cele w ramach działalności prowadzonej przez Powiatowe Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Pszczynie i współpracuje z PTTK Oddziałem Ziemi Pszczyńskiej.

Korzystając z okazji zapraszamy młodzież do wzięcia udziału w wyjeździe szkoleniowym na ściankę wspinaczkową w Pawłowicach, który odbędzie się 9 listopada 2012r.

Więcej informacji nt. działalności Klubu znaleźć można na www.skkt-diablak.pszczyna.edu.pl

Opiekunowie Klubu: Agnieszka i Artur Wojciechowie

jack

T G+ F

Galeria

Zobacz także

Z Diablakiem w Beskidy mniej znane
Z Diablakiem w Beskidy mniej znane
Beskidy mniej znane
Beskidy mniej znane
Świąteczny Weekend Zakupów w Pszczynie
Świąteczny Weekend Zakupów w Pszczynie
35 lat Muzeum Prasy Śląskiej
35 lat Muzeum Prasy Śląskiej
Uhonorowani przez Sybiraków
Uhonorowani przez Sybiraków
Pszczyna: Budżet na 2021 rok przyjęty
Pszczyna: Budżet na 2021 rok przyjęty
Apel w sprawie trudnej sytuacji Uzdrowiska
Apel w sprawie trudnej sytuacji Uzdrowiska

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18