Beskid Śląski, czyli początek ferii z Diablakiem

Powiat03.02.2015, 10:12

Trasy turystyczne w Beskidzie Śląskim, a szczególnie te prowadzące przez Równicę czy Czantorię Wielką latem nie należą do trudnych. Wszystko zmienia się zimą, gdy szlaki stają się zaśnieżone i nieprzetarte.

Górskie wędrówki są wtedy znacznie bardziej wymagające, a szczyty górskie trudniejsze do zdobycia. Jak co roku, w okresie ferii zimowych kilkuosobowa grupa klubowiczów z UKST „Diablak” wybrała się w Beskid Śląski. W ciągu trzydniowej wycieczki, od 31 stycznia do 2 lutego, dwa dni poświęcone zostały na zimowe wyjścia w góry. Uczestnicy przeszli trasy przez Równicę, Czantorię Wielką i Czantorię Małą. Obie pętle rozpoczynały się kończyły w Ustroniu Jaszowcu. Turyści w sumie przeszli około 45 km, niejednokrotnie przecierając szlak. Nieodzownym wyposażeniem okazały się udostępnione wszystkim klubowe rakiety śnieżne, które bardzo ułatwiły poruszanie się w świeżym, kopnym śniegu.

W trakcie wycieczki uczestnicy poznali historię regionu, jego znaczenie przyrodnicze i krajobrazowe. Bardzo szczegółowo przedstawiona została również topografia terenu. Codziennie wieczorem na wszystkich czekała ciepła, przepyszna obiadokolacja, a rano przed wyjściem obfite śniadanie. Wieczory po wyczerpujących przejściach wszyscy spędzali oglądając film, a także śpiewając przy akompaniamencie gitar. Ostatni dzień upłynął klubowiczom na zajęciach rekreacyjnych i spokojnym powrocie do Pszczyny.

Podsumowując, wszyscy bardzo aktywnie rozpoczęli tegoroczne ferie zimowe wędrując po górach i wspólnie spędzając czas w bardzo sympatycznym towarzystwie. Klubowicze zadowoleni wrócili do Pszczyny, już teraz myśląc o następnych organizowanych przez klub wycieczkach i imprezach, a wspomnienia z tej wycieczki na długo pozostaną w ich pamięci.

Uczniowski Klub Sportowo-Turystyczny „Diablak” współpracuje przy organizacji wyjazdów z Powiatowym Ogniskiem Pracy Pozaszkolnej w Pszczynie, a także Urzędem Miejskim w Pszczynie oraz Starostwem Powiatowym w Pszczynie. W organizowanych przez nas wycieczkach biorą udział zarówno uczniowie szkół podstawowych wspólnie z rodzicami, młodzież gimnazjalna i ponadgimnazjalna, studenci oraz osoby już pracujące. Cieszy fakt udziału w wycieczkach zarówno całych rodzin, jak i szeroko pojętej młodzieży.

Już teraz zapraszamy na kolejne wycieczki i imprezy organizowane przez UKST „Diablak”:
- nocny maraton filmowy,13-14.02.2015 r.
- wycieczka „Poznaj Bielsko-Białą”, 22.02.2015 r.
- zajęcia na ściance wspinaczkowej, 27.02.2015 r.
- wycieczka w Beskid Śląsko-Morawski (Czechy), 22.03.2015 r.

Szczegóły imprez znajdują się na stronie klubowej www.skkt-diablak.pszczyna.edu.pl

Opiekunowie Klubu: Agnieszka Szczypka-Wojciech i Artur Wojciech

 

jack

T G+ F

Zobacz także

UKST Diablak zdobył Babią Górę zimą! [FOTO]
UKST Diablak zdobył Babią Górę zimą! [FOTO]
Diablak w drodze na Policę
Diablak w drodze na Policę
Wielki sukces GKS-u Pniówek
Wielki sukces GKS-u Pniówek
Samorządowcy pytają o czerwoną strefę
Samorządowcy pytają o czerwoną strefę
Nowa nawierzchnia na "Orliku" przy POSiRze
Nowa nawierzchnia na "Orliku" przy POSiRze
Chatka żubra przy Pokazowej Zagrodzie
Chatka żubra przy Pokazowej Zagrodzie
Komunikat Burmistrza Pszczyny
Komunikat Burmistrza Pszczyny
Złap wodę! I podaj dalej!
Złap wodę! I podaj dalej!

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18