Basen w Goczałkowicach otwarty - zobacz zdjęcia

27.11.2006, 11:45

Goczałkowice

W piątkowe popołudnie w Goczałkowicach wszystkie drogi prowadziły w jednym kierunku - do obiektów Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Powód? Uroczyście otwarto nowoczesną krytą pływalnię.


Basen sportowy i treningowy, brodzik, 2 wanny (jedna do solanki, druga z hydromasażem), sauna z pokojem wypoczynkowym oraz rurowa zjeżdżalnia wodna - te wszystkie atrakcje dostępne są w goczałkowickim obiekcie. Na piętrze znajduje się przeszklona galeria z widokiem na basen. Są też trybuny i miejsca siedzące dla 200 widzów. A tych na otwarciu basenu było znacznie więcej. Na każdym kroku można było odczuć, że to prawdziwe święto w gminie. Przyszli mali i duzi, młodzi i starsi. Wszyscy ciekawi, jak wygląda nowe kąpielisko, z którego będą mogli korzystać. - Basen jest rewelacyjnie rozwiązany, jest jednym z lepszych w okolicy - powiedział nam Dariusz Hyła, który na pewno będzie częstym gościem pływalni. Planuje już, że będzie uczył pływać swoją 4-letnią córeczkę Aleksandrę. Z basenu będzie też korzystała Danuta Górnik. - Myślę, że Ci, którzy byli przeciwni, dzisiaj widzą, że było warto. Ja też na początku byłam nie do końca przekonana, ale szybko zmieniłam zdanie - powiedziała nam.

Na początku uroczystości odmówiono modlitwę za górników, którzy tragicznie zginęli w rudzkiej Halembie”. Przewodniczył jej proboszcz Józef Knyć, który następnie poświęcił nowy obiekt. Wójt Krzysztof Kanik przywitał zaproszonych gości - włodarzy okolicznych gmin, przedstawicieli straży pożarnej, policji, GPW... Na uroczystość zaproszeni byli też radni Goczałkowic wszystkich kadencji. - To właśnie wypracowany program rozwoju gminy pozwolił na uruchomienie tego przedsięwzięcia - mówił Kanik. - Oddajemy dzisiaj do użytku bardzo nowoczesną krytą pływalnię. Dzięki energii uzyskiwanej ze źródeł odnawialnych będziemy mogli w znaczny sposób obniżyć koszty - dodał i zaprosił wszystkich do korzystania z obiektu. Dodajmy, że zatrudnienie w goczałkowickiej pływalni znalazło 28 osób.

Otwarcie basenu uświetnił pokaz pływania synchronicznego w wykonaniu uczennic SMS w Poznaniu, a także niepełnosprawnych dzieci i młodzieży z Wojewódzkiego Stowarzyszenia Sportu i Rehabilitacji Niepełnosprawnych Start”.

Władze gminy przygotowały nie lada niespodziankę dla mieszkańców Goczałkowic. Do końca roku mogą oni odbierać karnety uprawniające do darmowego korzystania z pływalni. Warunkiem jest wpłacenie 20 zł kaucji za karnet (karnet uprawnia do wykorzystania 7 godzin na pływalni).

Zobacz cennik korzystania z basenu

Galeria zdjęć z otwarcia goczałkowickiego basenu, fot. infopres
jh

T G+ F

1

1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1

Zobacz także

Masztalski w Goczałkowicach - zobacz zdjęcia
Masztalski w Goczałkowicach - zobacz zdjęcia
Jarmark otwarty- zobacz zdjęcia
Jarmark otwarty- zobacz zdjęcia
Świąteczny Weekend Zakupów w Pszczynie
Świąteczny Weekend Zakupów w Pszczynie
35 lat Muzeum Prasy Śląskiej
35 lat Muzeum Prasy Śląskiej
Uhonorowani przez Sybiraków
Uhonorowani przez Sybiraków
Pszczyna: Budżet na 2021 rok przyjęty
Pszczyna: Budżet na 2021 rok przyjęty

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18