Barania Góra z UKST „Diablak” – relacja

26.03.2012, 14:01

Powiat

25 marca br. odbyła się kolejna wycieczka Uczniowskiego Klubu Sportowo-Turystycznego „Diablak”. Tym razem udaliśmy się w Beskid Śląski.


Zrealizowaliśmy następującą trasę: Przełęcz Salmopolska (934 m n.p.m.) – Malinów (1117 m n.p.m.) – Malinowska Skała (1152 m n.p.m.) – Zielony Kopiec (1152 m n.p.m.) – Magurka Wiślańska (1140 m n.p.m.) – Barania Góra (1220 m n.p.m.) – Wierch Równiański (1160 m n.p.m.) – Wisła Czarne.
Trasa wycieczki, jak zwykle, została dobrana pod kątem predyspozycji i oczekiwań grupy, liczyła 22 km, co na panujące jeszcze w górach warunki zimowe okazało się odpowiednie dla uczestników i przysporzyło bardzo wielu pozytywnych wrażeń. Wędrówkę rozpoczęto od jednej z najważniejszych w Beskidzie Śląskim przełączy czyli od Przełęczy Salmopolskiej, a następnie zgodnie z planowaną trasą Pasmem Wiślańskim poprzez schronisko na Przysłopie pod Baranią Górą wzdłuż Czarnej Wisełki grupa zeszła do Wisły Czarne. Dla uczestników niezwykle interesujące było poruszanie się po górach w warunkach jeszcze zimowych (aczkolwiek bezpiecznych) oraz liczne panoramy, jakie przy panującej pogodzie mogli podziwiać i analizować. Uczestnicy poznali tereny źródliskowe największej z Polskich rzek, a także przedstawiona została charakterystyka związana ze zlewniami i wododziałami rzek Beskidu Śląskiego. Nie zabrakło również informacji związanych z ochroną środowiska i jego stanem czy też historią poznawanego terenu. Uczestnicy spędzili również miło czas w schronisku na Przysłopie, gdzie mogli wypocząć i posilić się przed dalszą drogą, która już tylko prowadziła w dół. Po zejściu asfaltową, ale z interesującymi elementami, drogą wzdłuż Czarnej Wisełki zadowolona grupa młodzieży wróciła do Pszczyny.

Pogoda jak zwykle okazała się rewelacyjna, a uczestnikom przez cały czas wędrówki towarzyszyły widoki na Beskid Żywiecki oraz Beskid Śląski i Mały. Wszystkim dopisał bardzo dobry humor i zadowolenie z mile i aktywnie spędzonego wolnego czasu.

Korzystając z okazji zapraszamy wszystkich chętnych do wzięcia udziału w następnej wycieczce tym razem w Pasmo Stożka i Czantorii, która odbędzie się 22 kwietnia br. Istotne szczegóły dotyczące wycieczki znajdą się na stronie Klubu. Chcemy zachęcić jak największą liczbę młodych osób do aktywnego uprawiania turystyki dlatego też serdecznie zapraszamy uczniów szkół ponadgimnazjalnych i drugich oraz trzecich klas gimnazjów, a także osoby dorosłe. Warto pamiętać, że UKST „Diablak” realizuje cele w ramach działalności prowadzonej przez Powiatowe Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Pszczynie i współpracuje z PTTK Oddziałem Ziemi Pszczyńskiej.

Więcej informacji nt. działalności Klubu znaleźć można na www.skkt-diablak.pszczyna.edu.pl

Agnieszka i Artur Wojciechowie

jack

T G+ F

Zobacz także

UKST „Diablak” wyróżniony
UKST „Diablak” wyróżniony
Spacer po Cieszynie z UKST „Diablak” - relacja
Spacer po Cieszynie z UKST „Diablak” - relacja
Świąteczny Weekend Zakupów w Pszczynie
Świąteczny Weekend Zakupów w Pszczynie
35 lat Muzeum Prasy Śląskiej
35 lat Muzeum Prasy Śląskiej
Uhonorowani przez Sybiraków
Uhonorowani przez Sybiraków
Pszczyna: Budżet na 2021 rok przyjęty
Pszczyna: Budżet na 2021 rok przyjęty

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18