fot. FB/Gminna Biblioteka Publiczna w Suszcu

Bank Dziecięcych Uśmiechów w suszeckiej bibliotece

Suszec28.05.2018, 11:06

Gminna Biblioteka Publiczna w Suszcu wzięła udział w konkursie grantowym "Bank Dziecięcych Uśmiechów" i uzyskała 4 500 zł na realizację projektu "Dziecko jest jutrem - z książką poszerzamy horyzonty, uczymy i bawimy".

Konkurs realizowany jest przez Fundację Banku Zachodniego WBK S.A. Celem Projektu jest wykształcenie w dzieciach z terenu Gminy Suszec, za pośrednictwem warsztatów artystycznych (z wykorzystaniem książki i sztuki) nawyku czytania, zaszczepienie ciekawości świata i chęci realizowania własnych celów, spełniania marzeń, ćwiczenie pokonywania przeszkód i podniesienie samooceny, zdobywanie nowych doświadczeń oraz wyposażenie w nowe umiejętności i wiedzę.

Dzieci, które dostarczyły zgodę na uczestnictwo w zajęciach (27 młodych beneficjentów) mają okazję brać udział w ciekawych i rozwijających zajęciach warsztatowych. Prowadzi je pani Natalia Talarek - absolwentka wydziału Malarstwa i Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi, malarka, ilustratorka, instruktorka terapii zajęciowej oraz właścicielka pracowni graficznej Tęczówka Studio.

Zajęcia odbywają się w każdy poniedziałek w bibliotece Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Suszcu. Pierwsze warsztaty odbyły się 30 kwietnia br., których tematem było „Czerpanie papieru”. Za nami też grafika artystyczna, tworzenie ilustracji i warsztaty typograficzne. Na kolejnych zajęciach, w czasie warsztatów introligatorskich, uczestnicy będą projektować i tworzyć okładkę książki, poznają odmianę origami - „kirigami” oraz wykonają gipsową maskę ulubionego bohatera literackiego. Cykl 8 spotkań zostanie zakończony 18 czerwca zajęciami literacko-plastycznymi pt. „Ptasie Radio” oraz wystawą pięknych i oryginalnych autorskich książek.

Stopień trudności zajęć dostosowany jest do wieku uczestników (od 7-12 lat), a zajęcia prowadzone są tak, aby były plastyczną przygodą, naznaczoną eksperymentem i wolnością twórczą.

Niezaprzeczalną korzyścią z realizacji projektu jest pomoc dzieciom z rodzin potrzebujących wsparcia m.in. poprzez zagospodarowanie dzieciom czasu w sposób atrakcyjny i mądry, w miejscu przyjaznym i bezpiecznym, jakim jest biblioteka. To „nauka przez zabawę”, ale też możliwość nawiązania nowych przyjaźni i kontaktów, integracja w grupie i nauka pracy zespołowej.

Organizatorzy mają nadzieję, ze realizacja projektu będzie odpowiedzią na dziecięce potrzeby, spełni ich marzenia oraz rozwinie ich talenty. Dzięki takim programom, GBP w Suszcu przy ogromnej współpracy pedagogów z SP w Suszcu, pozwala otaczać ich opieką, uczyć i wskazywać dzieciom pozytywne wzorce. Dodatkowo liczą, że utwierdzi się w nich potrzeba korzystania z książki i biblioteki – dzisiaj i w przyszłości.

(Źródło: Gminna Biblioteka Publiczna w Suszcu)

man

T G+ F

Zobacz także

Zielona biblioteka - przygoda z książką przyrodniczą w pszczyńskiej bibliotece
Zielona biblioteka - przygoda z książką przyrodniczą w pszczyńskiej bibliotece
Pasja czytania od małego – „Książkowe igraszki” w pszczyńskiej bibliotece
Pasja czytania od małego – „Książkowe igraszki” w pszczyńskiej bibliotece
„Muzeum Zamkowe w Pszczynie w XXI wieku” - studium muzealne
„Muzeum Zamkowe w Pszczynie w XXI wieku” - studium muzealne
Po raz 75. uczczono pamięć ofiar "Marszu Śmierci"
Po raz 75. uczczono pamięć ofiar "Marszu Śmierci"
Nie marnuj, szanuj, podziel się!
Nie marnuj, szanuj, podziel się!
Która firma otrzyma Medal Wojana?
Która firma otrzyma Medal Wojana?

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18