fot. FB/Gminna Biblioteka Publiczna w Suszcu

Bank Dziecięcych Uśmiechów w suszeckiej bibliotece

Suszec28.05.2018, 11:06

Gminna Biblioteka Publiczna w Suszcu wzięła udział w konkursie grantowym "Bank Dziecięcych Uśmiechów" i uzyskała 4 500 zł na realizację projektu "Dziecko jest jutrem - z książką poszerzamy horyzonty, uczymy i bawimy".

Konkurs realizowany jest przez Fundację Banku Zachodniego WBK S.A. Celem Projektu jest wykształcenie w dzieciach z terenu Gminy Suszec, za pośrednictwem warsztatów artystycznych (z wykorzystaniem książki i sztuki) nawyku czytania, zaszczepienie ciekawości świata i chęci realizowania własnych celów, spełniania marzeń, ćwiczenie pokonywania przeszkód i podniesienie samooceny, zdobywanie nowych doświadczeń oraz wyposażenie w nowe umiejętności i wiedzę.

Dzieci, które dostarczyły zgodę na uczestnictwo w zajęciach (27 młodych beneficjentów) mają okazję brać udział w ciekawych i rozwijających zajęciach warsztatowych. Prowadzi je pani Natalia Talarek - absolwentka wydziału Malarstwa i Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi, malarka, ilustratorka, instruktorka terapii zajęciowej oraz właścicielka pracowni graficznej Tęczówka Studio.

Zajęcia odbywają się w każdy poniedziałek w bibliotece Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Suszcu. Pierwsze warsztaty odbyły się 30 kwietnia br., których tematem było „Czerpanie papieru”. Za nami też grafika artystyczna, tworzenie ilustracji i warsztaty typograficzne. Na kolejnych zajęciach, w czasie warsztatów introligatorskich, uczestnicy będą projektować i tworzyć okładkę książki, poznają odmianę origami - „kirigami” oraz wykonają gipsową maskę ulubionego bohatera literackiego. Cykl 8 spotkań zostanie zakończony 18 czerwca zajęciami literacko-plastycznymi pt. „Ptasie Radio” oraz wystawą pięknych i oryginalnych autorskich książek.

Stopień trudności zajęć dostosowany jest do wieku uczestników (od 7-12 lat), a zajęcia prowadzone są tak, aby były plastyczną przygodą, naznaczoną eksperymentem i wolnością twórczą.

Niezaprzeczalną korzyścią z realizacji projektu jest pomoc dzieciom z rodzin potrzebujących wsparcia m.in. poprzez zagospodarowanie dzieciom czasu w sposób atrakcyjny i mądry, w miejscu przyjaznym i bezpiecznym, jakim jest biblioteka. To „nauka przez zabawę”, ale też możliwość nawiązania nowych przyjaźni i kontaktów, integracja w grupie i nauka pracy zespołowej.

Organizatorzy mają nadzieję, ze realizacja projektu będzie odpowiedzią na dziecięce potrzeby, spełni ich marzenia oraz rozwinie ich talenty. Dzięki takim programom, GBP w Suszcu przy ogromnej współpracy pedagogów z SP w Suszcu, pozwala otaczać ich opieką, uczyć i wskazywać dzieciom pozytywne wzorce. Dodatkowo liczą, że utwierdzi się w nich potrzeba korzystania z książki i biblioteki – dzisiaj i w przyszłości.

(Źródło: Gminna Biblioteka Publiczna w Suszcu)

man

T G+ F

Zobacz także

W Warszowicach znów można wypożyczać książki
W Warszowicach znów można wypożyczać książki
Narodowe czytanie na Piastowskiej
Narodowe czytanie na Piastowskiej
„Powstaniec Śląski”  przypomina o historii podczas podróży
„Powstaniec Śląski” przypomina o historii podczas podróży
Tacy jesteśmy. Popołudnie dla dzieci z piosenką i wierszem w Pszczyńskim Centrum Kultury
Tacy jesteśmy. Popołudnie dla dzieci z piosenką i wierszem w Pszczyńskim Centrum Kultury
Europejskie Dni Dziedzictwa w Skansenie i Zamku już w ten weekend! Zobacz program
Europejskie Dni Dziedzictwa w Skansenie i Zamku już w ten weekend! Zobacz program

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18