Bal dla hospicjum z udziałem Mariusza Kałamagi

Pszczyna31.01.2018, 09:36

Radosny początek roku niech zwiastuje cały dobry rok! Okazją do udanej zabawy karnawałowej może być bal na rzecz budowy Domu św. Ojca Pio w Pszczynie, pod honorowym patronatem starosty pszczyńskiego Pawła Sadzy, który odbędzie się w ostatnią sobotę karnawału, 10 lutego, w restauracji "Patio Con Gusto" w Pszczynie. Rezerwacja miejsc - do 7 lutego!

Gwiazdą wieczoru będzie Mariusz Kałamaga, artysta kabaretowy i prezenter telewizyjny, były członek i lider kabaretu Łowcy.B. Muzykę taneczną i nie tylko, zaproponują DJ Paweł Przybyła, saksofonista Paweł Smorąg i skrzypek Rafał Smoleń.

Szczytnym celem balu jest wsparcie budowy Domu św. Ojca Pio w Pszczynie, którą prowadzi pszczyńskie Hospicjum św. Ojca Pio. Obecnie powstała ta część inwestycji, w której będzie funkcjonować ośrodek dziennego pobytu dla osób niesamodzielnych oraz poradnia paliatywna (tego typu poradni nie ma w powiecie pszczyńskim). Budynek jest w stanie surowym zamkniętym. W tym roku hospicjum planuje m.in. wykonanie ścianek działowych, instalacji elektrycznych i wodno-kanalizacyjnych oraz ocieplenie budynku (na razie bez tynku ozdobnego).

Budowa Domu św. Ojca Pio w Pszczynie.

Z ośrodka będzie mogło korzystać 40 osób, powyżej 60. roku życia, które w codziennym życiu nie radzą sobie z podstawowymi czynnościami związanymi z higieną, odżywianiem i prowadzeniem gospodarstwa domowego, borykają się z poczuciem osamotnienia lub trudnymi stanami emocjonalnymi. Działanie ośrodka ma także na celu aktywizację i integrację podopiecznych oraz organizację wsparcia i poradnictwa dla ich rodzin.  

Hospicjum gorąco zachęca do udziału w balu charytatywnym, zapewniając, że wszystkie zebrane dzięki imprezie pieniądze zostaną wykorzystane na dokończenie budowy i jak najszybsze rozpoczęcie pracy ośrodka.

Pszczyńskie hospicjum działa od 19 lat. Miesięcznie opiekuje się 20−30 osobami z chorobami nowotworowymi w ciężkich stanach, wspiera także opiekunów chorych. Od lipca 2017 roku hospicjum prowadzi również opiekę nad osobami niesamodzielnymi. Ta nowa forma działalności spotkała się z dużym zainteresowaniem społecznym, co pokazało jak bardzo tego typu wsparcie jest oczekiwane i potrzebne.

Bilety na bal można zakupić w starostwie i siedzibie hospicjum. Koszt − 300 zł od pary. Podczas balu restauracja „Patio Con Gusto” zapewnia wyśmienite jedzenie. W menu przygotowanym specjalnie na bal znajdziemy m.in. zupę z „palonego ziemniaka z chrustem i chipsem bekonu” i wołowinę po burgundzku.

Początek zabawy 10 lutego w „Patio Con Gusto” (Pszczyna, ul. Zdrojowa 4) o godz. 19.00.

Wszelkich informacji dotyczących balu udzielają organizatorzy: Tomasz Bratek − tel. 609 568 567, Jacek Kotajny − tel. 601 514 249.

 

Reklama

Reklama

jack

T G+ F

Zobacz także

Dochód z balu już na koncie hospicjum
Dochód z balu już na koncie hospicjum
Ludzie gór dla Hospicjum św. Ojca Pio
Ludzie gór dla Hospicjum św. Ojca Pio
Ostatni weekend pszczyńskiego lodowiska
Ostatni weekend pszczyńskiego lodowiska
gorący temat
Konkurs dziennikarski: dziś ostatni dzień na zgłoszenia
Konkurs dziennikarski: dziś ostatni dzień na zgłoszenia
6,6 mln zł na rondo i drogi między os. Piastów i Kolonia Jasna
6,6 mln zł na rondo i drogi między os. Piastów i Kolonia Jasna
ØRGANEK, Nocny Kochanek i Proletaryat na Żubrowisku
ØRGANEK, Nocny Kochanek i Proletaryat na Żubrowisku
Proszą o salę gimnastyczną w Porębie. Będzie dofinansowanie?
Proszą o salę gimnastyczną w Porębie. Będzie dofinansowanie?

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 20