Bal dla hospicjum z udziałem Mariusza Kałamagi

Pszczyna31.01.2018, 09:36

Radosny początek roku niech zwiastuje cały dobry rok! Okazją do udanej zabawy karnawałowej może być bal na rzecz budowy Domu św. Ojca Pio w Pszczynie, pod honorowym patronatem starosty pszczyńskiego Pawła Sadzy, który odbędzie się w ostatnią sobotę karnawału, 10 lutego, w restauracji "Patio Con Gusto" w Pszczynie. Rezerwacja miejsc - do 7 lutego!

Gwiazdą wieczoru będzie Mariusz Kałamaga, artysta kabaretowy i prezenter telewizyjny, były członek i lider kabaretu Łowcy.B. Muzykę taneczną i nie tylko, zaproponują DJ Paweł Przybyła, saksofonista Paweł Smorąg i skrzypek Rafał Smoleń.

Szczytnym celem balu jest wsparcie budowy Domu św. Ojca Pio w Pszczynie, którą prowadzi pszczyńskie Hospicjum św. Ojca Pio. Obecnie powstała ta część inwestycji, w której będzie funkcjonować ośrodek dziennego pobytu dla osób niesamodzielnych oraz poradnia paliatywna (tego typu poradni nie ma w powiecie pszczyńskim). Budynek jest w stanie surowym zamkniętym. W tym roku hospicjum planuje m.in. wykonanie ścianek działowych, instalacji elektrycznych i wodno-kanalizacyjnych oraz ocieplenie budynku (na razie bez tynku ozdobnego).

Budowa Domu św. Ojca Pio w Pszczynie.

Z ośrodka będzie mogło korzystać 40 osób, powyżej 60. roku życia, które w codziennym życiu nie radzą sobie z podstawowymi czynnościami związanymi z higieną, odżywianiem i prowadzeniem gospodarstwa domowego, borykają się z poczuciem osamotnienia lub trudnymi stanami emocjonalnymi. Działanie ośrodka ma także na celu aktywizację i integrację podopiecznych oraz organizację wsparcia i poradnictwa dla ich rodzin.  

Hospicjum gorąco zachęca do udziału w balu charytatywnym, zapewniając, że wszystkie zebrane dzięki imprezie pieniądze zostaną wykorzystane na dokończenie budowy i jak najszybsze rozpoczęcie pracy ośrodka.

Pszczyńskie hospicjum działa od 19 lat. Miesięcznie opiekuje się 20−30 osobami z chorobami nowotworowymi w ciężkich stanach, wspiera także opiekunów chorych. Od lipca 2017 roku hospicjum prowadzi również opiekę nad osobami niesamodzielnymi. Ta nowa forma działalności spotkała się z dużym zainteresowaniem społecznym, co pokazało jak bardzo tego typu wsparcie jest oczekiwane i potrzebne.

Bilety na bal można zakupić w starostwie i siedzibie hospicjum. Koszt − 300 zł od pary. Podczas balu restauracja „Patio Con Gusto” zapewnia wyśmienite jedzenie. W menu przygotowanym specjalnie na bal znajdziemy m.in. zupę z „palonego ziemniaka z chrustem i chipsem bekonu” i wołowinę po burgundzku.

Początek zabawy 10 lutego w „Patio Con Gusto” (Pszczyna, ul. Zdrojowa 4) o godz. 19.00.

Wszelkich informacji dotyczących balu udzielają organizatorzy: Tomasz Bratek − tel. 609 568 567, Jacek Kotajny − tel. 601 514 249.

 

Reklama

Reklama

jack

T G+ F

Zobacz także

Odwiedzający groby wsparli hospicjum
Odwiedzający groby wsparli hospicjum
Na cmentarzach będzie można wesprzeć hospicjum
Na cmentarzach będzie można wesprzeć hospicjum
Ofiara wypadku w Warszowicach nadal nieznana
Ofiara wypadku w Warszowicach nadal nieznana
Zamiana ról w powiecie
Zamiana ról w powiecie
Pomóż tworzyć informator dla osób z niepełnosprawnościami
Pomóż tworzyć informator dla osób z niepełnosprawnościami
Kobiór: auto wpadło do rowu
Kobiór: auto wpadło do rowu
Ukradł sąsiadce 1,5 tony węgla
Ukradł sąsiadce 1,5 tony węgla
Każde morze zamieniłbym na góry
Każde morze zamieniłbym na góry
6-kilometrowy odcinek ul. Wyzwolenia gotowy
6-kilometrowy odcinek ul. Wyzwolenia gotowy

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 20