Badmintoniści rozpoczęli sezon

06.09.2007, 14:25

Udany początek sezonu zanotowali reprezentanci UKS Plesbad Pszczyna. W Ropczycach odbyły się pierwsze zawody w sezonie 2007/08, a na starcie pojawiła się czołówka najlepszych juniorów oraz juniorów młodszych z południowej części Polski.

Wśród nich byli także zawodnicy UKS Plesbad, a ich trener, Damian Pławecki mógł być zadowolony z postawy podopiecznych.

Najlepiej zaprezentował się Paweł Pietryja, który w parze z Przemysławem Urbanem (UKS 15 Kędzierzyn-Koźle) dwukrotnie zajął drugie miejsce w grze deblowej: zarówno juniorów młodszych jak i juniorów.- Rywale Pawła i Przemka z obu finałów: Przejymski/Persona – juniorzy młodsi oraz Broj/Skrzek – juniorzy są prawdopodobnie najlepszymi deblami w Polsce w swoich kategoriach wiekowych. W obu finałach padły takie same wyniki: 19:21, 19:21, co świadczy o minimalnych różnicach poziomu. Dla pary Pietryja/Urban było to dopiero drugie spotkanie na korcie – relacjonuje Damian Pławecki.

Z pucharem za trzecie miejsce z Ropczyc wrócił Miłosz Wiktorczyk, który startował wśród juniorów młodszych. W półfinale Wiktorczyk uległ... Przemysławowi Urbanowi.

Dobry występ zaliczył także Wojciech Wilkosz. Pszczynianin w eliminacjach okazał się lepszy m.in. od Dawida Miszczyszna (UKS KIKO Zamość). W ósemce” uległ Rafałowi Skrzekowi z Kędzierzyna. (fot. UKS Plesbad Pszczyna).

Rozpoczęli sezon polowań. Najpiękniejsze zwierzę upolował...