Awans Wisły Wielkiej i rezerw Pniówka

05.07.2007, 16:08

Wyjaśniły się dwie ostatnie niewiadome piłkarskich rozgrywek 2006/07. LKS Wisła Wielka zagra w przyszłym sezonie w klasie A, zaś Pniówek II Pawłowice w klasie B. Taką decyzję podjął wczoraj Zarząd Podokręgu Tyskiego.

Oba zespoły zajęły w swoich ligach drugie miejsce. W klasie B drużynę z Wisły Wielkiej wyprzedził Leśnik Kobiór, ale już nad trzecim zespołem w tabeli (Chrzciciel Tychy), wiślanie mieli aż 11 punktów przewagi. Rezerwy Pniówka w rozgrywkach klasy C musiały uznać wyższość Czapli Kryry, ale podobnie jak LKS Wisła Wielka, pawłowiczanie pewnie zajęli drugie miejsce (osiem oczek więcej od trzeciej Polonii Międzyrzecze).

Jako, że z „okręgówki” do tyskiej klasy A nie spadła żadna drużyna, pojawiło się jedno wolne miejsce w lidze. Lukę tę wypełnił LKS Wisła Wielka, zaś ich miejsce w klasie B zajmie Pniówek II.

Dla klubu z Wisły Wielkiej jest to trzeci awans do klasy A w 57-letniej historii. Poprzednio taki sukces udało się osiągnąć w 1980 oraz 1987 roku. Dla rezerw Pniówka jest to pierwszy taki sukces, ale trzeba dodać, że zespół powołany do życia został przed rokiem.

Jak poinformował nas prezes Podokręgu Tyskiego, Henryk Kula 18 lipca zapadnie decyzja o terminie rozpoczęcia nowego sezonu w klasie A. - Proponujemy 11 sierpnia i wtedy rozgrywki trwałyby do 11 listopada, ale bez grania w środku tygodnia. Decyzja należy jednak do klubów i to one zadecydują ostatecznie kiedy wystartuje nowy sezon – zakończył prezes.

rin

T G+ F

Zobacz także

Samorządowcy zagrają
Samorządowcy zagrają "Bajkę na niepogodę" dla Arka z Wisły Wielkiej
Raport ligowy: odłożony awans Pniówka, Nadwiślan zwycięża
Raport ligowy: odłożony awans Pniówka, Nadwiślan zwycięża
Pawłowickie placówki oświatowe w dobie pandemii
Pawłowickie placówki oświatowe w dobie pandemii
Szybka kolej: o trasach ze śląskimi samorządowcami
Szybka kolej: o trasach ze śląskimi samorządowcami
Pomaganie przez bieganie
Pomaganie przez bieganie

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18