(fot. UG Goczałkowice-Zdrój)

Asfalt i oświetlenie na ul. Bór II

Goczałkowice-Zdrój14.08.2019, 10:11

Zakończyła się przebudowa ul. Bór II w Goczałkowicach-Zdroju. Inwestycja warta prawie 1,7 mln zł została zlecona przez Urząd Gminy.

Asfalt na długości ponad 2300 mb w miejsce dziurawej nawierzchni, nowy przepust nad potokiem, a także nowe słupy oświetleniowe – to efekty właśnie zakończonej inwestycji, dzięki której mieszkańcy mogą korzystać z bezpiecznej drogi.

Zadanie o wartości ponad 1 mln 696 tys. zł wykonało Przedsiębiorstwo Robót Drogowych z Raciborza, które wygrało przetarg ogłoszony przez Urząd Gminy Goczałkowice-Zdrój.

- Przebudowa znacznie poprawiła komfort, a także bezpieczeństwo poruszających się tą drogą – spacerowiczów, rowerzystów, kierowców. Taki był nasz cel. Przyczyniła się do tego nie tylko nowa nawierzchnia, ale także oświetlenie. W ramach inwestycji zamontowanych zostało 25 lamp – mówi Gabriela Placha, wójt gminy Goczałkowice-Zdrój.

Przypomnijmy, w ramach zadania przebudowano drogę Bór II na długości całkowitej 2331 mb poprzez wykonanie warstw konstrukcyjnych z asfaltobetonu, wymieniono zniszczony przepust nad potokiem na nowy, wykonano oświetlenie na odcinku 850 m – zamontowano 25 słupów oświetleniowych wraz z oprawami oraz okablowaniem i szafą zasilania.

(źródło: UG Goczałkowice-Zdrój)

Reklama

Reklama
 

KK

T G+ F

Zobacz także

Wyremontują drogę pomiędzy ul. Kopernika a
Wyremontują drogę pomiędzy ul. Kopernika a "starą targowicą"
Przebudowano Dąbkową w Pniówku
Przebudowano Dąbkową w Pniówku
Nowoczesny sprzęt w pracowniach PZS nr 1
Nowoczesny sprzęt w pracowniach PZS nr 1
28-letni graficiarz złapany na gorącym uczynku
28-letni graficiarz złapany na gorącym uczynku

Komentarze:

PIO 2019-08-21 godz. 19:23
Wszystko fajnie tzlko moim zdaniem nie powinno w XXI wieku pozwalać na takie remonty. Powinien być minimum chodnik a szczytem szczęścia droga rowerowa. Powinien być
treść:
autor:

SQL: 20