Artur Janosz i Andrzej Lewandowski ze srebrnym medalem na FIA Motorsport Games w Rzymie

Jankowice05.11.2019, 13:12

Pochodzący z Jankowic Artur Janosz i Andrzej Lewandowski wywalczyli dla Polski srebrny medal w finałowym wyścigu pucharu GT na zainaugurowanych w tym roku międzynarodowych motorsportowych igrzyskach FIA Motorsport Games.

Wyścig finałowy pucharu GT odbył się w niedzielę, 3 listopada. W tej najbardziej prestiżowej klasie Igrzysk Sportów Motorowych FIA złoto wywalczyli Japończycy. Brąz wpadł w ręce Australijczyków.

Klasyfikację medalową FIA Motorsport Games wygrali Rosjanie, którzy wywalczyli 1 złoty i 2 brązowe medale. Polacy z jednym srebrnym medalem zajęli 5. miejsce razem z Czechami, Niemcami i Kostaryką.

Pierwsze zawody FIA Motorsport Games odbywały się w dniach 31 października – 3 listopada 2019 na włoskim torze Vallelunga w Rzymie. Międzynardowa Federacja Samochodowa FIA zorganizowała Igrzyska Sportów Motorowych w sześciu dyscyplinach: Puchar GT, Puchar Slalomu Kartingowego, Puchar Simracingu, Puchar F4, Puchar Touring Car i Puchar Driftu.

(źródło: wrc.net.pl, Polski Związek Motorowy)