Ale się działo! Uczniowie zorganizowali happening na rynku

10.03.2014, 13:37

Pszczyna

Wszyscy, którzy w piątek, 7 marca wybrali się na pszczyński rynek mogli się przekonać jak działa Powiatowy Zespół Szkół nr 2. Uczniowie wraz z nauczycielami zorganizowali artystyczne i naukowe pokazy, zademonstrowali czego można się nauczyć i jak można się przy tym dobrze bawić.


Współorganizatorem happeningu był Uniwersytet Śląski, Wydział w Cieszynie. Studenci kierunku pedagogiki uświetnili swoimi występami i animacjami happening. Największe wrażenie na wszystkich zrobiły pokazy żonglerki ogniem.
W sposób niezwykle ciekawy zaprezentowano kierunki kształcenia Powiatowego Zespołu Szkół nr 2. Otwierając imprezę, wszystkich gości i uczestników happeningu powitał dyrektor szkoły, mgr inż. Piotr Cygan. Defilada uczniów i studentów zrobiła duże wrażenie na przechodniach.

Licznie przybyli na happening uczniowie PZS nr 2 prezentowali swoje kierunki. Przedstawiciele Liceum Ogólnokształcącego - klas mundurowych zademonstrowali musztrę, zorganizowali pokaz pierwszej pomocy, a także teatr profilaktyczny, który już od dwóch lat gości w pszczyńskich przedszkolach, w ramach współpracy z KP Policji w Pszczynie.

Swoje umiejętności pokazali również uczniowie technikum: kucharze, hotelarze, mechatronicy, geodeci, informatycy, budowlańcy, rolnicy, architekci krajobrazu, ekonomiści, organizatorzy reklamy, organizatorzy turystyki, spedytorzy, ekonomiści i logistycy.

Nikt nie spodziewał się, że dziewczyny z kierunku żywienia i usług gastronomicznych nie tylko doskonale gotują, ale też także... pięknie śpiewają. Uczniowie-specjaliści od usług gastronomicznych przygotowali poczęstunek - zupę cebulową i przekąski.

Na rynku nie zabrakło rolników, którzy pojawili się na swych oryginalnych pojazdach. Zgromadzona publiczność miała okazję podziwiać zarówno potężne nowoczesne ciągniki, jak i zabytkowy pojazd konny typu Landauer. Runda dorożką wokół rynku była jedną większych atrakcji przygotowanych przez uczniów.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się wszystkie kierunki, a także nowość, która pojawi się w technikum - Technik Urządzeń i Systemów Energetyki Odnawialnej.

Beata Skrzypczyk

PZS nr 2

T G+ F

Zobacz także

Happening PZS 2 na pszczyńskim rynku
Happening PZS 2 na pszczyńskim rynku
Happening na Rynku
Happening na Rynku
gorący temat
Sławomir Kowalski nowym dyrektorem MORiS-u
Sławomir Kowalski nowym dyrektorem MORiS-u
Pożar budynku starej szkoły w Kobielicach
Pożar budynku starej szkoły w Kobielicach

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18