Ale się działo! Uczniowie zorganizowali happening na rynku

10.03.2014, 13:37

Pszczyna

Wszyscy, którzy w piątek, 7 marca wybrali się na pszczyński rynek mogli się przekonać jak działa Powiatowy Zespół Szkół nr 2. Uczniowie wraz z nauczycielami zorganizowali artystyczne i naukowe pokazy, zademonstrowali czego można się nauczyć i jak można się przy tym dobrze bawić.


Współorganizatorem happeningu był Uniwersytet Śląski, Wydział w Cieszynie. Studenci kierunku pedagogiki uświetnili swoimi występami i animacjami happening. Największe wrażenie na wszystkich zrobiły pokazy żonglerki ogniem.
W sposób niezwykle ciekawy zaprezentowano kierunki kształcenia Powiatowego Zespołu Szkół nr 2. Otwierając imprezę, wszystkich gości i uczestników happeningu powitał dyrektor szkoły, mgr inż. Piotr Cygan. Defilada uczniów i studentów zrobiła duże wrażenie na przechodniach.

Licznie przybyli na happening uczniowie PZS nr 2 prezentowali swoje kierunki. Przedstawiciele Liceum Ogólnokształcącego - klas mundurowych zademonstrowali musztrę, zorganizowali pokaz pierwszej pomocy, a także teatr profilaktyczny, który już od dwóch lat gości w pszczyńskich przedszkolach, w ramach współpracy z KP Policji w Pszczynie.

Swoje umiejętności pokazali również uczniowie technikum: kucharze, hotelarze, mechatronicy, geodeci, informatycy, budowlańcy, rolnicy, architekci krajobrazu, ekonomiści, organizatorzy reklamy, organizatorzy turystyki, spedytorzy, ekonomiści i logistycy.

Nikt nie spodziewał się, że dziewczyny z kierunku żywienia i usług gastronomicznych nie tylko doskonale gotują, ale też także... pięknie śpiewają. Uczniowie-specjaliści od usług gastronomicznych przygotowali poczęstunek - zupę cebulową i przekąski.

Na rynku nie zabrakło rolników, którzy pojawili się na swych oryginalnych pojazdach. Zgromadzona publiczność miała okazję podziwiać zarówno potężne nowoczesne ciągniki, jak i zabytkowy pojazd konny typu Landauer. Runda dorożką wokół rynku była jedną większych atrakcji przygotowanych przez uczniów.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się wszystkie kierunki, a także nowość, która pojawi się w technikum - Technik Urządzeń i Systemów Energetyki Odnawialnej.

Beata Skrzypczyk

PZS nr 2

T G+ F

Zobacz także

Happening PZS 2 na pszczyńskim rynku
Happening PZS 2 na pszczyńskim rynku
Happening na Rynku
Happening na Rynku
Wójt wręczył nagrody najlepszym sportowcom
Wójt wręczył nagrody najlepszym sportowcom
Uczennice "Samochodówki" na ogólnopolskim konkursie fryzjerskim
Uczennice "Samochodówki" na ogólnopolskim konkursie fryzjerskim
Uwaga! Przegląd i konserwacja Mostu Bronisław
Uwaga! Przegląd i konserwacja Mostu Bronisław

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18