Akcja znicz - wzmożone kontrole policji

30.10.2011, 08:49

Powiat

W najbliższy wtorek, czyli w Dzień Wszystkich Świętych, w Pszczynie prowadzona zostanie czasowa zmiana organizacji ruchu. Będzie obowiązywać w godzinach od 6.00 do 20.00.


Jak informuje pszczyńska policja, ulica Hallera od skrzyżowania z ul. Katowicką do skrzyżowania z ulicą Tulipanów zostanie zamknięta dla ruchu kołowego.
Ulica Katowicka zostanie zamknięta dla ruchu samochodowego na odcinku od skrzyżowania z ul. Narcyzów do przejścia dla pieszych na wysokości cmentarza augsburskiego ( na wysokości posesji nr 32 ) Teren zostanie wygrodzony przy pomocy zapór drogowych i dodatkowo oznakowany znakami zakaz ruchu w obu kierunkach”.

Oprócz tego od 31.10.2011 r. do 02.11.2011 r., w ciągu ulicy Chopina, na odcinku od skrzyżowania z ul. K. Miarki do parkingu przy „Ludwikówce”, zostanie wprowadzony, po stronie chodnika, „zakaz zatrzymywania się i postoju”. Ponadto w celu poprawy bezpieczeństwa wszystkich użytkowników drogi na przedmiotowym odcinku ul. Chopina zostanie ustawione oznakowanie „inne niebezpieczeństwa „ wraz z tablicą „ wzmożony ruch pieszych”. Na ul. Katowickiej, za skrzyżowaniem ulic: Chopina i Bieruńśkiej, zostanie ustawiony znak droga bez przejazdu”.

Policja przypomina też o podstawowych zasadach, których powinni przestrzegać kierowcy zanim wyruszą w trasę i kiedy już znajdą się na zatłoczonych ulicach:


Należy pamiętać :

- o sprawdzeniu, czy samochód został dokładnie zamknięty i zabezpieczony. Złodzieje coraz częściej wykorzystują nowoczesny sprzęt cyfrowy, który zagłusza sygnał centralnego zamka i alarmu, co powoduje, że samochód pozostaje otwarty;
aby nie pozostawiać we wnętrzu pojazdu żadnych cennych rzeczy mogących zwrócić uwagę potencjalnego przestępcy;
- aby nie pozostawiać żadnych rzeczy osobistych bez nadzoru
w miarę możliwości korzystać ze środków komunikacji publicznej
nie jedźić samochodem „na pamięć”. W rejonach cmentarzy i na drogach dojazdowych do nich zostanie wprowadzona czasowa zmiana organizacji ruchu drogowego. Należy zwracać uwagę na znaki drogowe.
pamiętać, że polecenia policjanta kierującego ruchem są ważniejsze od sygnałów świetlnych i znaków drogowych.
- parkować samochód zgodnie z przepisami, w dozwolonych miejscach. Nie należy być egoistą, i zadbać o to, aby samochód nie blokował wjazdu lub wyjazdu z drogi bądź dostępu do wcześniej prawidłowo zaparkowanego pojazdu osoby, które postanowią udać się na cmentarz pieszo, powinny korzystać z chodników. Jeżeli ich nie ma, obowiązani są poruszać się poboczem lub jezdnią, lewą stroną drogi, pamiętając o tym, że jezdnia jest dla samochodów i czas przebywania na niej przez pieszych powinien być jak najkrótszywarto mieć przy sobie element odblaskowy lub latarkę.


W ramach policyjnej akcji Znicz 2011” policjanci będą sprawdzać m.in: stan techniczny aut i sposób przewożenia dzieci. Szczególnie w pobliżu cmentarzy i dworców, gdzie ruch będzie bardzo duży.

Pamiętajmy o podstawowych zasadach; po pierwsze dostosujmy prędkość do warunków panujących na drodze i pamiętajmy też o zachowaniu odstępu między samochodami. Przypominamy także o konieczności jazdy z włączonymi światłami mijania i ostrzegamy, że nie będzie żadnej pobłażliwości dla tych osób, które wsiądą za kierownicę pod wpływem alkoholu czy narkotyków.

Apelujemy też do tych kierowców, którzy wybiorą się w dłuższą podróż, by co pewien czas robili przerwę na odpoczynek i w miarę możliwości wyjechali wcześniej.

Wszystkim pieszym przypominamy, aby odwiedzając groby bliskich korzystali z chodników, a w przypadku ich braku - z pobocza. Przed wejściem na jezdnię zachowajmy szczególną ostrożność i przechodźmy tylko w miejscach do tego wyznaczonych.

agw

T G+ F

Zobacz także

Wzmożone kontrole busów
Wzmożone kontrole busów
Będą wzmożone kontrole policji
Będą wzmożone kontrole policji
Rowery dla niepełnosprawnych do wypożyczenia w starostwie
Rowery dla niepełnosprawnych do wypożyczenia w starostwie
Remont ulicy Wiślnej zakończony
Remont ulicy Wiślnej zakończony
Nowy budynek przedszkola w Studzionce prawie gotowy
Nowy budynek przedszkola w Studzionce prawie gotowy

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18