Agitacja wyborcza podczas dożynek we Frydku?

Powiat10.09.2019, 09:54

W niedzielę, 8 września po dożynkach we Frydku otrzymaliśmy e-mail od zbulwersowanego Czytelnika. Oto jego treść:

- Dziś odbyły się dożynki we Frydku. Fajna impreza, brawa dla organizatorów, że mimo niezbyt dobrej pogody wszystko było super. Prawie wszystko, jedna rzecz mnie mocno zdenerwowała. Naprzeciw głównego wejścia/wyjścia na teren imprezy został ustawiony ogromny baner kandydata w wyborach parlamentarnych. Nie dość, że wygląda dziwnie - wielki baner niemal na terenie imprezy, to jeszcze zasłania znak drogowy i przygotowane przez mieszkańców dekoracje.

Ale to nie wszystko. Inna kandydatka podczas dożynek zaczepiała przypadkowe osoby, zachęcała do zagłosowania w wyborach i rozdawała kalendarzyki ze swoją reklamą.

Wydaje mi się, że dożynki to nie jest odpowiednie miejsce i czas na taką agitację. Bardzo mnie to zdenerwowało, bo to święto wszystkich mieszkańców, rolników, a nie okazja dla kandydatów w wyborach, żeby nachalnie namawiać do głosowania na siebie. Takie zachowania to brak poszanowania dla rolników, tych, którzy przygotowali fajną imprezę, i mam nadzieję, że zostaną z tego wyciągnięte konsekwencje. - pisze Czytelnik.

KK

T G+ F

Zobacz także

Sołtys Pawłowic, Grzegorz Cyrulik wybrany na 3 kadencję
Sołtys Pawłowic, Grzegorz Cyrulik wybrany na 3 kadencję
Konkurs
Konkurs "Gazety Pszczyńskiej": wybierz najlepsze zdjęcie!
Strażacy ostrzegają przed oszustami
Strażacy ostrzegają przed oszustami
Gmina Goczałkowice przekaże 100 tys. zł na zakup sprzętu dla szpitala
Gmina Goczałkowice przekaże 100 tys. zł na zakup sprzętu dla szpitala

Komentarze:

ja 2019-09-13 godz. 14:25
przesadzacie
Gość 2019-09-10 godz. 17:51
Dobrze, że ktoś odważny poruszył tę kwestię. To nie był ani czas ani miejsce na tego typu "reklamę" samego siebie. Na dożynkach był obecny Pan Wójt. Szkoda, że jemu to nie przeszkadzało. Przypadek? Nie sądzę.
Frix 2019-09-10 godz. 14:51
Bardzo cieszę się, że ktoś poruszył ten temat. Wstydziłby się Pan, Panie Puda. Ktokolwiek zezwolił na coś tak "niesmacznego" w mojej ocenie winien się teraz tłumaczyć i nie ma znaczenia z jakiej partii był to bilbord, było to zagranie bardzo słabe. Mam nadzieję, że odbije się to na Panu kiedy dumnym krokiem ruszymy do urn. Pozdrawiam ozięble.
Marta 2019-09-10 godz. 13:22
Również nie podobały mi się kwestie opisane przez czytelnika. Nie powinno się zakłócać tak ważnego dnia i święta rolników. Gościu z komentarza, jedni wpychają się w cudze święta z podobiznami inni swoją kampanie zaczynaja od kłamstw i oszustw zmieniając wizerunek za każdym razem tylko na czas kampanii. Ta partia już rządziła i jej podziękowano.
Gość 2019-09-10 godz. 11:43
Był czas przywyknąć. Partia i jej członkowie i kandydaci na posłów, senatorów nie cofną się przed niczym i nikim. Mają takie parcie, że nic ich nie zatrzyma. Za niemym, a nieraz już nawet nie niemym poparciem kościoła katolickiego, wykorzystują i jeszcze bardziej będą wykorzystywać każde najbliższe uroczystości, jak dożynki czy odpust do tego by wieszać się na płotach i murach, czy to kościelnych czy znajdujących się naprzeciwko wejścia do kościoła czy miejsca dożynkowego. Ale niech by się śmiał tak powiesić kandydat z innej partii. Od razu byłby upomniany z ambony.
treść:
autor:

SQL: 18