(fot. UM)

Absolutorium dla burmistrza Pszczyny

Pszczyna16.07.2020, 16:30

W czwartek, 16 lipca podczas sesji radni Rady Miejskiej w Pszczynie udzieli burmistrzowi Dariuszowi Skrobolowi absolutorium. Dziewiętnastu radnych zagłosowało za podjęciem uchwały, nie było głosów przeciw.

Zanim Rada Miejska głosowała nad udzieleniem absolutorium burmistrz przedstawił szczegóły związane z przygotowaniem „Raportu o stanie gminy”  To dokument, w którym znalazły się informacje o sytuacji finansowej, inwestycjach, a także działaniach Urzędu Miejskiego w 2019 roku.

Podczas sesji podjęto również uchwałę w sprawie rozpatrzenia i zatwierdzenia sprawozdania finansowego gminy Pszczyna oraz sprawozdania z wykonania budżetu gminy Pszczyna za rok 2019.

- Chciałem podziękować przede wszystkim Radzie Miejskiej za głosy nad wotum zaufania, a także udzieleniem absolutorium. To dla mnie ważny i szczególny moment, kiedy pozytywnie oceniacie Państwo zrealizowany budżet i dajecie mi energię, aby dalej realizować nasze wspólne zamierzenia. Poprzedni rok, zarówno pod względem inwestycyjnym, jak i wyzwań, był niełatwy. Weszliśmy w kolejny rok, który również łatwy nie będzie. Dziękuję za pełne zaangażowanie i profesjonalizm - powiedział burmistrz Dariusz Skrobol, który podziękowania złożył również naczelnikom, kierownikom oraz pracownikom Urzędu Miejskiego, jak i wszystkich jednostek odpowiedzialnych za realizację zadań zaplanowanych w ubiegłorocznej uchwale budżetowej.

Ze względu na stan epidemiczny sesja miała charakter zdalny.

(źródło: UM)

KK

T G+ F

Zobacz także

Transmisje on-line  z sesji i przetargów
Transmisje on-line z sesji i przetargów
Rację mieli radni, nie burmistrz
Rację mieli radni, nie burmistrz
Wielki sukces GKS-u Pniówek
Wielki sukces GKS-u Pniówek
Samorządowcy pytają o czerwoną strefę
Samorządowcy pytają o czerwoną strefę
Nowa nawierzchnia na "Orliku" przy POSiRze
Nowa nawierzchnia na "Orliku" przy POSiRze

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18