A w Beskidach w końcu zima!

27.01.2014, 10:30

Powiat

Nareszcie udało się wyjechać w góry w warunkach przypominających zimę. 23 stycznia nieliczna grupa członków Uczniowskiego Klubu Sportowo-Turystycznego „Diablak” wybrała się na bardzo spokojną dwudniową wycieczkę w Beskid Śląski.


Głównym celem wycieczki oprócz przejścia trasy, poznania terenu, jego walorów przyrodniczych i krajobrazowych, była jak zwykle dobra zabawa i integracja grupy. Uczestnicy również wymienili się doświadczeniami związanymi z odpowiednim dobraniem wyposażania w zależności od charakteru wycieczki oraz pory roku, podczas której wycieczka się odbywa.
Trasa tej pierwszej w tym roku wycieczki zimowej prowadziła od Ustronia Zdroju przez Małą Czantorię, Czantorię Wielką, Soszów Mały do prywatnego schroniska zlokalizowanego między Małym i Wielkim Soszowem. W schronisku grupa spędziła bardzo miłe popołudnie, wieczór i noc. Dzięki Arkowi i Michałowi, którzy zabrali gitary wszyscy mogli pośpiewać piosenki turystyczne i nie tylko. Rano wypoczęci uczestnicy ruszyli w dalszą część wędrówki, czyli przez Wielki Soszów, Cieślar, Mały i Wielki Stożek, Kiczory do Wisły Głębce.

W trakcie wycieczki bardzo dobrze przygotowani do niej zarówno kondycyjnie, jak i sprzętowo turyści, mogli praktycznie sprawdzić bezpieczne poruszanie się po częściowo oblodzonych szlakach. Jako organizatorzy i opiekunowie dołożyliśmy wszelkich starań, aby grupa przede wszystkim miała odpowiednią wiedzę na temat zimy w górach i wiedziała jak należy się poruszać w takich warunkach. Po dwóch bezpiecznie i mimo wszystko aktywnie spędzonych dniach wszyscy zadowoleni wrócili do Pszczyny.

Uczniowski Klub Sportowo-Turystyczny „Diablak” współpracuje przy organizacji wyjazdów z Powiatowym Ogniskiem Pracy Pozaszkolnej w Pszczynie, a także Urzędem Miejskim w Pszczynie oraz Starostwem Powiatowym w Pszczynie.

Więcej informacji nt. działalności Klubu znaleźć można na www.skkt-diablak.pszczyna.edu.pl

Zapraszamy na kolejną wycieczkę górską, która odbędzie się 23 lutego i głównym jej celem jest zdobycie Skrzycznego – najwyższego szczytu w Beskidzie Śląskim. Wszystkie informacje na temat tej wycieczki znajdują się na stronie Klubu.

Opiekunowie klubu Agnieszka Szczypka-Wojciech i Artur Wojciech

jack

T G+ F

Zobacz także

Dworzec w końcu otwarty
Dworzec w końcu otwarty
Mgła w Beskidach
Mgła w Beskidach
Przebudowa mostu w Suszcu. Będzie objazd
Przebudowa mostu w Suszcu. Będzie objazd
Wsparcie dla powiatu cieszyńskiego i przemyskiego
Wsparcie dla powiatu cieszyńskiego i przemyskiego
Akcja "Bezpieczny Sk8park & Pumptrack" w Pawłowicach
Akcja "Bezpieczny Sk8park & Pumptrack" w Pawłowicach

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18