fot. archiwum Escape room w dawnym kinie Wenus działa od 2016 roku.

A jednak nie mogą działać

Pszczyna05.02.2019, 12:03

Do naszej redakcji napłynęły nowe informacje w sprawie kontroli w escape roomach. Cinema Escape w Pszczynie został czasowo zamknięty decyzją Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego.

Na początku roku strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pszczynie zawitali do Cinema Escape w Pszczynie i Komnaty Rycerza Goczała w Goczałkowicach-Zdroju. Sami nie wydali zakazu użytkowania żadnego z tych lokali, jednak o nieprawidłowościach w Cinema Escape poinformowali odpowiedni organ, czyli Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego w Pszczynie, który zbadał sprawę.

- Właściciel otrzymał formalny zakaz użytkowania lokalu do czasu usunięcia nieprawidłowości - mówi Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego, Mariusz Kozik. Powodem takiej decyzji był brak oświetlenia ewakuacyjnego i zbyt małe otwory drzwiowe. Cinema Escape odwołało się od tej decyzji. Odwołanie nie zostało jeszcze rozpatrzone.

Cinema Escape informowało wcześniej o zamknięciu lokalu tłumacząc to własną decyzją. Właścicielka Cinema Escape skontaktowała się z nami, aby wyjaśnić sytuację. - Przedstawiciele Straży Pożarnej pojawili się u nas w sobotę 5.01 stwierdzili brak oświetlenia awaryjnego oraz dwa zbyt małe otwory drzwiowe, wszystkie pozostałe kwestie związane z bezpieczeństwem naszych graczy były w normie. Jednocześnie orzekli brak uchybień zagrażających życiu i zdrowiu. W związku z przygotowaniami do usunięcia uchybień 8.01 zawiesiliśmy nasz kalendarz rezerwacji i nie przyjmowaliśmy wówczas już klientów. Rezerwacje gier, które zostały wykonane na dalsze terminy zostały przez nas odwołane. 9.01 mieliśmy kontrolę z Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego, która wykazała te same uchybienia co Straż Pożarna. W tym dniu PINB ustnie wydał tymczasowy zakaz użytkowania części budynku do czasu usunięcia uchybień. W tym samym dniu w siedzibie PINB podpisałam oświadczenie o dobrowolnym wstrzymaniu działalności do czasu usunięcia uchybień. Po kilku dniach decyzję PINB otrzymaliśmy w formie pisemnej oraz wystosowaliśmy odwołanie od niej, które oczekuje na rozpatrzenie. Obecnie prace związane z poszerzeniem otworów zostały zakończone, a montaż oświetlenia awaryjnego jest na ukończeniu. Bardzo zależy nam na bezpieczeństwie naszych gości, dlatego tak szybko jak tylko mogliśmy rozpoczęliśmy prace z tym związane. Ponadto w najbliższym czasie planujemy przeprowadzić próbną ewakuację budynku wraz z ponownym sprawdzeniem warunków ochrony przeciwpożarowej - informuje właścicielka, Adrianna Nowińska.

 

Reklama

Reklama

 

man

T G+ F

Zobacz także

Cinema Escape wznawia działalność
Cinema Escape wznawia działalność
Są uchybienia, ale mogą dalej działać
Są uchybienia, ale mogą dalej działać
Złodziej złapany przez proboszcza
Złodziej złapany przez proboszcza
Jutrzejsze utrudnienia na Koronie Zapory
Jutrzejsze utrudnienia na Koronie Zapory
Plenerowa wystawa "Chichot życia" tylko do piątku
Plenerowa wystawa "Chichot życia" tylko do piątku
Informacja Zespołu ds. Orzekania o Niepełnosprawności w Rybniku
Informacja Zespołu ds. Orzekania o Niepełnosprawności w Rybniku

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 20