fot. archiwum Escape room w dawnym kinie Wenus działa od 2016 roku.

A jednak nie mogą działać

Pszczyna05.02.2019, 12:03

Do naszej redakcji napłynęły nowe informacje w sprawie kontroli w escape roomach. Cinema Escape w Pszczynie został czasowo zamknięty decyzją Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego.

Na początku roku strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pszczynie zawitali do Cinema Escape w Pszczynie i Komnaty Rycerza Goczała w Goczałkowicach-Zdroju. Sami nie wydali zakazu użytkowania żadnego z tych lokali, jednak o nieprawidłowościach w Cinema Escape poinformowali odpowiedni organ, czyli Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego w Pszczynie, który zbadał sprawę.

- Właściciel otrzymał formalny zakaz użytkowania lokalu do czasu usunięcia nieprawidłowości - mówi Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego, Mariusz Kozik. Powodem takiej decyzji był brak oświetlenia ewakuacyjnego i zbyt małe otwory drzwiowe. Cinema Escape odwołało się od tej decyzji. Odwołanie nie zostało jeszcze rozpatrzone.

Cinema Escape informowało wcześniej o zamknięciu lokalu tłumacząc to własną decyzją. Właścicielka Cinema Escape skontaktowała się z nami, aby wyjaśnić sytuację. - Przedstawiciele Straży Pożarnej pojawili się u nas w sobotę 5.01 stwierdzili brak oświetlenia awaryjnego oraz dwa zbyt małe otwory drzwiowe, wszystkie pozostałe kwestie związane z bezpieczeństwem naszych graczy były w normie. Jednocześnie orzekli brak uchybień zagrażających życiu i zdrowiu. W związku z przygotowaniami do usunięcia uchybień 8.01 zawiesiliśmy nasz kalendarz rezerwacji i nie przyjmowaliśmy wówczas już klientów. Rezerwacje gier, które zostały wykonane na dalsze terminy zostały przez nas odwołane. 9.01 mieliśmy kontrolę z Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego, która wykazała te same uchybienia co Straż Pożarna. W tym dniu PINB ustnie wydał tymczasowy zakaz użytkowania części budynku do czasu usunięcia uchybień. W tym samym dniu w siedzibie PINB podpisałam oświadczenie o dobrowolnym wstrzymaniu działalności do czasu usunięcia uchybień. Po kilku dniach decyzję PINB otrzymaliśmy w formie pisemnej oraz wystosowaliśmy odwołanie od niej, które oczekuje na rozpatrzenie. Obecnie prace związane z poszerzeniem otworów zostały zakończone, a montaż oświetlenia awaryjnego jest na ukończeniu. Bardzo zależy nam na bezpieczeństwie naszych gości, dlatego tak szybko jak tylko mogliśmy rozpoczęliśmy prace z tym związane. Ponadto w najbliższym czasie planujemy przeprowadzić próbną ewakuację budynku wraz z ponownym sprawdzeniem warunków ochrony przeciwpożarowej - informuje właścicielka, Adrianna Nowińska.

 

Reklama

Reklama

 

man

T G+ F

Zobacz także

Cinema Escape wznawia działalność
Cinema Escape wznawia działalność
Są uchybienia, ale mogą dalej działać
Są uchybienia, ale mogą dalej działać
Świąteczny Weekend Zakupów w Pszczynie
Świąteczny Weekend Zakupów w Pszczynie
35 lat Muzeum Prasy Śląskiej
35 lat Muzeum Prasy Śląskiej
Uhonorowani przez Sybiraków
Uhonorowani przez Sybiraków
Pszczyna: Budżet na 2021 rok przyjęty
Pszczyna: Budżet na 2021 rok przyjęty
Apel w sprawie trudnej sytuacji Uzdrowiska
Apel w sprawie trudnej sytuacji Uzdrowiska
Konkurs "Pierwsze zdjęcie na Instagramie"
Konkurs "Pierwsze zdjęcie na Instagramie"

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 20