Mieszkańcy gminy Pszczyna wybiorą burmistrza spośród sześciu kandydatów.

A jednak! Jest sześciu kandydatów na burmistrza!

PSZCZYNA17.10.2014, 12:00, aktualizacja: 16:12

Czesław Moń, Łukasz Niedzwiedzki, Paweł Sadza, Dariusz Skrobol, Przemysław Wieczorek. Do tej piątki dołączył Henryk Kondzielnik.

"Gazeta Pszczyńska" już w ubiegłym tygodniu informowała, że Komitet Wyborczy Wyborców Jedność Mieszkańców (jego pełnomocnikiem jest Jerzy Sodzawiczny z Goczałkowic) rozważa wystawienie swojego kandydata na burmistrza Pszczyny. Komitet zarejestrował aż 12 kandydatów na radnych miejskich. 

Henryk KondzielnikW ostatnim czasie trwały rozmowy pomiędzy Henrykiem Kondzielnikiem a przedstawicielami komitetu. Dzisiaj udało nam się potwierdzić informację, że Henryk Kondzielnik został zgłoszony jako kandydat na burmistrza Pszczyny przez KWW Jedność Mieszkańców.

- Kandydaci komitetu na radnych to osoby młode, które chcą działać. W połączeniu z moim doświadczeniem możemy wspólnie zrobić coś dobrego - mówi Henryk Kondzielnik.

Henryk  Kondzielnik zarejestrował swój komitet - Samorząd Gminy Pszczyna 2014 i poszukiwał osób, które chcą pomóc w rozwiązaniu problemów samorządu. Nie udało mu się jednak zebrać minimum 12 kandydatów na radnych, a taki jest wymóg, by komitet mógł zarejestrować kandydata na burmistrza Pszczyny.

Jest zatem kandydatem na burmistrza komitetu, którego nie tworzył. - Między nami nie ma niedomówień. Konfliktów nie będzie. Zrobimy sensowną kampanię, choć na pewno skromniejszą niż kontrkandydaci - mówi. 

Henryk Kondzielnik to samorządowiec z bogatym doświadczeniem. Był radnym miejskim w latach 1990-2006 oraz przewodniczącym Rady Miejskiej w latach 1998-2006. Prywatnie jest właścicielem jankowickiej piekarni. W 2006 r. wziął rozbrat z samorządem i nie wystartował w wyborach. Teraz chce wrócić. Dlaczego? Jak sam mówi, denerwują go błędy, które są popełniane na poziomie samorządu. A z jakim programem idzie do wyborów?

- Moim programem wyborczym są potrzeby mieszkańców. W pierwszych miesiącach nowej kadencji będę rozmawiał z mieszkańcami, podczas zebrań zapytam ich, czego potrzebują. Może trzeba podjąć się trudnego tematu wybudowania wielopoziomowego parkingu w mieście, bo Pszczyna jest ciasna. Może basen jest w Pszczynie potrzebny? W Jankowicach został wybudowany mały basenik. Było wielu przeciwników. Ale dzisiaj wiemy, że był to bardzo dobry krok, bo wszystkie dzieci, które wychodzą ze szkoły, potrafią pływać, jeżdżą na zawody, przywożą medale. Trzeba się zastanowić, co zrobić z halą sportową, która jest w fatalnym stanie. W Studzionce już od wielu lat trzeba połączyć gimnazjum ze szkołą. A u nas robi się 100 mb drogi bez podbudowy. To pieniądze wyrzucone w błoto - uważa kandydat na burmistrza.

I proponuje wspólną debatę ze wszystkimi kontrkandydatami. - Spotkajmy się i rozmawiajmy - mówi. 

Lista kandydatów na burmistrza Pszczyny (wydaje się być Przemysław Wieczorekostateczna, choć kandydatów można zgłaszać dzisiaj do północy):

Henryk Sylwester KONDZIELNIK, zam. Jankowice, wiek: 64, zgłoszony przez KWW Jedność Mieszkańców, przedsiębiorca
Czesław Karol MOŃ, zam. Jankowice, wiek: 49, KW Prawo i Sprawiedliwość, emerytowany górnik
Łukasz Andrzej NIEDZWIEDZKI, zam. Ćwiklice, wiek: 30, KWW SLD Lewica Razem, szef SLD w powiecie pszczyńskim, właściciel firmy szkoleniowo-doradczej
Paweł Ryszard SADZA, zam. Pszczyna, wiek: 34, KWW Pawła Sadzy, obecnie starosta pszczyński, wcześniej szef Referatu Rozwoju i Funduszy Unijnych w Urzędzie Miejskim w Pszczynie
Dariusz Mariusz SKROBOL, zam. Pszczyna, wiek: 41, KWW Pszczyńskie Porozumienie Samorządowe, obecny burmistrz, w poprzedniej kadencji był zastępcą burmistrza Krystiana Szostaka, a jeszcze wcześniej szefem wydziału promocji w pszczyńskim starostwie
Przemysław Zygmunt WIECZOREK, zam. Pszczyna, wiek: 38, KWW "Mieszkańcy Powiatu Pszczyńskiego", doradca podatkowy, przedsiębiorca

 

ram

T G+ F

Zobacz także

Będzie sześciu kandydatów na stanowisko burmistrza?
Będzie sześciu kandydatów na stanowisko burmistrza?
gorący temat
Basen, remonty dróg, budowa boisk i stadionów, prawoskręt na Bielskiej...
Basen, remonty dróg, budowa boisk i stadionów, prawoskręt na Bielskiej...
Trwa rozbudowa zaplecza sportowego w Łące
Trwa rozbudowa zaplecza sportowego w Łące
Spotkanie autorskie z Filipem Springerem
Spotkanie autorskie z Filipem Springerem
Wraca akcja „Aktywnie na Starym Dworcu”
Wraca akcja „Aktywnie na Starym Dworcu”
Akademia Młodego Strażaka doskonali umiejętności
Akademia Młodego Strażaka doskonali umiejętności
W sołectwie Osiedle Pawłowice powstały punkty rekreacji i naprawy rowerów
W sołectwie Osiedle Pawłowice powstały punkty rekreacji i naprawy rowerów

Komentarze:

Mieszkanka Pszczyny 2014-11-14 godz. 22:16
pan skrobol to porażka dla Pszczyny,prywata,prywata i cwaniactwo ,kolesiostwo.Wreszcie czas na zmianę
mieszkaniec 2014-10-22 godz. 22:51
Panie Skrobol,w Jankowicach nie ma Pan żadnych szans!chyba że zabierze Pan sobie tą beczkę co wozi gówna z Pszczyny naszą ulicą Pszczelarską!proszę se ją zabrać na ulicę Halera którą sobie Pan wyremontował za kupę kasy,co boi się Pan że starosta Pan Sadza ubrudzi sobie swoje lakierki?
górnik 2014-10-20 godz. 20:55
Żadnych emerytów
HN 2014-10-18 godz. 19:14
Obecny burmistrz skrobol jest fatalnym kandydatem na burmistrza ! od 8 lat w ratuszu i co ??? jak to na jego banerze "wesela, komunie, imprezy ... " nic dla nas przedsiębiorców nie zrobił ! tylko sie chwali nie swoimi inwestycjami ! o 8 lat za długo Panie skrobol !!!!
lk 2014-10-18 godz. 05:39
Dariusz Skrobol! Jestem za!
mic 2014-10-17 godz. 22:36
Pis się ośmiesza, zeby zacząć konferencję na rozpoczęcie kampanii od słów, że obecny burmistrz, to dobry burmistrz... Wiadomo, kto idzie z kim. No tak, ale będą mydlić oczy, że bez polityki..
emeryty nie! 2014-10-17 godz. 17:12
49-letni emerytowany górnik!!! ZAKAZ sprawowania funkcji dla młodych emerytów a jest ich więcej na listach! wziął poszedł na emeryturę znaczy się nie nadaje się do pracy!!!
treść:
autor:

SQL: 18