A czy Ty też jesteś hejterem?

Pszczyna09.04.2015, 14:37

O czym myślisz podczas spaceru? O otaczającej przyrodzie, miłości swojego życia, czy może o ostatnich działaniach burmistrza? Jeśli dziurawisz po kryjomu kubki w restauracji, bo nie dostałeś mleka sojowego - powinieneś sprawdzić, czy przypadkiem nie należysz do grona internetowych trolli.

W środowy wieczór w Bugsy's Jazz Club odbyło się spotkanie „Odpust dla hejterów, przyjdź się ujawnić”. Jego pomysłodawcą jest Wojciech Jakubiec, twórca Teatralnej Maszyny Pszczyny. Każdy z uczestników spotkania otrzymał krótki test. Jego rozwiązanie pomogło sprawdzić, czy należymy do grona nudziarzy, czy też może jesteśmy anonimowymi prowokatorami.

Jak powiedział Wojciech Jakubiec: – Samą inspiracją spotkania było doświadczenie związane z tworzeniem festiwalu. Trzecia edycja Maszyny wymagała od całego zespołu ogromnego nakładu pracy. Zaproponowaliśmy szeroki wachlarz wydarzeń, które były przygotowane dla każdego, również i dla najmłodszych widzów. Mimo starań, nasze działania spotkały się z ogromnym hejtem w sieci, zarówno względem całego wydarzenia, jak i poszczególnych członków ekipy. Uważam, że hejting jest ważnym problemem społecznym, którego w mojej ocenie nie można pozostawić bez komentarza.

Gościem „Odpustu” był dr Michał Rauszer z Instytutu Etnologii i Antropologii Kulturowej Uniwersytetu Śląskiego. Krótki wykład nie pomógł jednoznacznie określić postaci „typowego hejtera”, bowiem ile znajdziemy hejtu w sieci, tyle też będziemy mogli wyróżnić sylwetek. „Hejt” nie stanowi konstruktywnej krytyki, gdyż negatywne komentarze pisane są przez osoby anonimowe, które w sieci dają upust swoim frustracjom.

„Odpustowi” towarzyszyła wystawa fotograficzna Zbigniewa Żupy, prezentująca ostatnią edycję festiwalu. Do każdego ze zdjęć, zostały dopasowane negatywne opinie znalezione w sieci na temat Teatralnej Maszyny.

Spotkanie okazało się idealną okazją do rozmowy o zbliżającej się już 4. edycji festiwalu. Przypomnijmy, że tegoroczna Maszyna odbędzie się od 4 do 7 czerwca.

- Formuła festiwalu cały czas się rozwija, staramy się czerpać z naszych doświadczeń. W tym roku wydarzenia muzyczne odbędą się pod hasłem: „królewskie koncerty”. W Bilfinger Elwo wystąpi „Król”, natomiast w Bugsy's Jazz Club będziemy mogli usłyszeć „Babu Króla”. Jego koncert będzie poprzedzony dyskusją z Bajzlem (Piotrem Piaseckim), Budyniem (Jackiem Szymkiewiczem) oraz Marianem Buchowskim, autorem książki „Edward Stachura. Biografia i legenda”. W tym roku zagości również Teatr Witkacego z Zakopanego wraz z przedstawieniem „Caligula”. Wydarzenie te odbędzie się w ramach inicjatywy „Dializa dla kultury", która jest efektem współpracy firmy Centrum Dializa z Teatralną Maszyną Pszczyna oraz Pszczyńskim Centrum Kultury. W mojej opinii będzie to najważniejsze wydarzenie teatralne w Pszczynie - zapowiada Wojciech Jakubiec.

Aleksandra Zmełty

jack

T G+ F

Zobacz także

gorący temat
Koniec Teatralnej Maszyny w Pszczynie
Koniec Teatralnej Maszyny w Pszczynie
Absolutny szał i czad! Gra Teatralna Maszyna Pszczyna
Absolutny szał i czad! Gra Teatralna Maszyna Pszczyna
Świąteczny Weekend Zakupów w Pszczynie
Świąteczny Weekend Zakupów w Pszczynie
35 lat Muzeum Prasy Śląskiej
35 lat Muzeum Prasy Śląskiej
Uhonorowani przez Sybiraków
Uhonorowani przez Sybiraków
Pszczyna: Budżet na 2021 rok przyjęty
Pszczyna: Budżet na 2021 rok przyjęty
Apel w sprawie trudnej sytuacji Uzdrowiska
Apel w sprawie trudnej sytuacji Uzdrowiska
Konkurs "Pierwsze zdjęcie na Instagramie"
Konkurs "Pierwsze zdjęcie na Instagramie"
Budżet powiatu na trudne czasy uchwalony
Budżet powiatu na trudne czasy uchwalony

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18