„Prysznic za darmo”: Frekwencja nas zaskoczyła

24.01.2011, 09:33

Pszczyna

Pozycja polskiej koszykówki nie jest mocna, ale jeśli chodzi o Młodzieżowy Turniej Trójek Koszykarskich, który został rozegrany w ramach Ferii z POSiR-em 2011 „Prysznic za darmo”, możemy być usatysfakcjonowani.

Do zawodów zgłosiło się aż 22 zespoły, co potwierdza, że zainteresowanie tą dyscypliną wśród młodzieży wciąż jest. Nieocenioną „robotę” w promocji naszych zawodów wykonał Witold Brauntsch, ikona pszczyńskiego basketu, który razem z Michałem Grygierem i Przemysławem Bardęgą włączył się w organizację tych zawodów. Musimy przyznać szczerze, że byliśmy zaskoczeni tak znakomita frekwencją na koszykarskich zawodach!

Cała stawka została podzielona na cztery kategorie. Najliczniejszą stworzyli gimnazjaliści. W tym gronie rywalizowało osiem zespołów, a zwyciężyła drużyna All Star’s. W grupie najstarszej, w której występowało sześć drużyn bezkonkurencyjna okazała się „trójka” Jelita. Pięć ekip zagrało w „podstawówkach”, a najlepszą drużyną okazały się Krakersy. Niebieskie stokrotki triumfowały z kolei w kategorii dziewcząt.

Dodatkowo zorganizowano konkurs „rzutu z połowy” boiska, w którym zwyciężył Wojciech Janaszkiewicz.

Ferie z POSiR-em 2011 „Prysznic za darmo”
IV Młodzieżowy Turniej Trójek Koszykarskich, hala POSiR, 21 stycznia 2011 roku

Kategoria „Starzy”: 1. Jelita, 2. Szkyrt-Szkyrt-Szkyrt, 3. 3oda, 4. Karlerzy, 5-6: Old Squad, FAP FAP FAP!!!.
Zwycięzcy zagrali w składzie: Waldemar Morończyk, Bartek Górnik, Patryk Kapczak, Kamil Dybał.

Kategoria „gimnazjum”: 1. All Star’s, 2. No Name, 3. Le Bronki, 4. BT Galaxy, 5-8: Power rangers, Zespół Fa, Drużyna 8, Faceci w Czerni.
Zwycięzcy zagrali w składzie: Szymon Retek, Maciej Górka, Kacper Staszek, Kamil Mauzr.

Kategoria „szkoły podstawowe”: 1. Krakersy, 2. Championy, 3. UKS SP 27, 4. Young Stars, 5. Black and Green.
Zwycięzcy zagrali w składzie: Bartosz Ber, Szymon Ber, Mateusz Mach, Oskar Janicki.

Kategoria „dziewczyny”: 1. Niebieskie Stokrotki, 2. No Name, 3. Chimery.
Zwyciężczynie zagrały w składzie: Karolina Zuber, Dorota Czarniecka, Agnieszka Staszek, Honorata Sapota.