„Chór Lutnia” w nowej siedzibie

28.09.2014, 20:27

Pszczyna

Poszukiwania nowej siedziby dla najstarszego chóru na Śląsku i ziemi pszczyńskiej trwały 2 lata. Od września „Lutnia” będzie spotykać się przy ul. 3 Maja 15.


Rok 2014, jest rokiem bardzo ważnym dla pszczyńskiego chóru, ponieważ po dwóch latach tułaczki, wreszcie znalazł miejsce, w którym może czuć się gospodarzem. 23 września burmistrz Dariusz Skrobol, dyrektor Pszczyńskiego Centrum Kultury Michał Czernek oraz prezes chóru Andrzej Wicher, przecięli symboliczną wstęgę nowego „domu” chórzystów.

Członkowie nie kryli radości z nowego miejsca prób i spotkań. - Jesteśmy wdzięczni burmistrzowi Pszczyny za zaangażowanie w poszukiwaniu nowej siedziby dla „Lutni” - dziękował prezes chóru.

W połowie 2012 r. Gmina Żydowska, która jest właścicielem budynku przy ul. Warownej 11, zmieniła warunki umowy najmu i członkowie chóru zostali zmuszeni do opuszczenia dotychczasowej siedziby, którą zajmowali ponad 60 lat.

Przez okres dwóch lat, próby chóru odbywały się w byłej kaplicy na Os. Daszyńskiego. Odległość od centrum miasta i brak stałego ogrzewania utrudniały działalność i dotarcie szczególnie starszych chórzystów.

- Cieszy fakt, że nowe pomieszczenie jest wygodne, blisko centrum miasta i spełniające odpowiednie normy akustyczne. Jest nowy lokal, ale chór czekają następne zadania. Chcemy zachęcić młodszych miłośników pieśni chóralnych do współpracy - podkreślała dyrygentka „Lutni”, Patrycja Gamża.

W połowie września chórzyści z „Lutni” przebywając na wycieczce integracyjnej na ziemi wałbrzyskiej, koncertowali w sali Domu Zdrojowego w Szczawnie-Zdroju i w kościele p.w. Trójcy Św. w Jedlinie-Zdroju. Teraz w nowym lokalu przy ul. 3-Maja 15 przygotowują się do sezonu 2014/2015.

tog

T G+ F

Zobacz także

Straż Miejska w nowej siedzibie
Straż Miejska w nowej siedzibie
Biblioteka Pedagogiczna w nowej siedzibie
Biblioteka Pedagogiczna w nowej siedzibie
PALP: sezon oficjalnie zakończony
PALP: sezon oficjalnie zakończony
Samochodowe Kino Objazdowe zawita do Pszczyny
Samochodowe Kino Objazdowe zawita do Pszczyny
Kolejna odsłona akcji "Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą"
Kolejna odsłona akcji "Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą"

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18