7 nowych cudów Polski: Szlak Zabytków Techniki?

Region16.08.2016, 12:39

Rusza 6. edycja wakacyjnego plebiscytu „7 nowych cudów Polski” organizowanego przez miesięcznik National Geographic Traveler. Głosowanie w plebiscycie potrwa do 31 sierpnia br.

Organizatorzy konkursu przez cały rok podróżują po Polsce w poszukiwaniu tajemniczych i ciekawych zakątków, tych nowo powstałych oraz takich, w które tchnięto drugie życie. W 6. edycji konkursu nominowano aż 32 miejsca.

Wśród nich są dwa z terenu województwa śląskiego:
•CINiBA – Centrum Informacji Naukowej i Biblioteka Akademicka. Zgromadzono tu ok. 800 tys. książek, blisko 340 tys. dokumentów znajduje się w strefie wolnego dostępu, a długość wszystkich półek wynosi ok. 60 km.
•Szlak Zabytków Techniki – 36 rozrzuconych po Śląsku obiektów tworzy szlak przełomowych odkryć rewolucji przemysłowej. Raz do roku, w ramach festiwalu Industriada, wszystkie maszyny ruszają pełną parą. Przypomnijmy, że na szlaku znajduje się Muzeum Prasy Śląskiej w Pszczynie.

Głosowanie online trwa od 15 lipca do 31sierpnia

Każdy, kto odda głos w plebiscycie i uzasadni swój wybór, ma szansę zdobyć nagrody: 20 zestawów sportowa torba + półroczna prenumerata National Geographic Traveler.

Wyniki zostaną opublikowane na łamach październikowego numeru National Geographic Traveler, który ukaże się 23 września br. Ponadto, 14 października podczas targów World Travel Show odbędzie się uroczysta gala z udziałem zwycięzców 6. edycji plebiscytu „7 Nowych Cudów Polski”.

(źródło: Województwo Śląskie)

jack

T G+ F

Zobacz także

Dni seniora w Muzeum Prasy Śląskiej
Dni seniora w Muzeum Prasy Śląskiej
W sierpniu Muzeum Prasy Śląskiej będzie nieczynne
W sierpniu Muzeum Prasy Śląskiej będzie nieczynne
Długi weekend sierpniowy - Święto Ziół i wspomnienie Powstania
Długi weekend sierpniowy - Święto Ziół i wspomnienie Powstania

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18