W tym miejscu, na skrzyżowaniu ul. Słonecznej i Dobrawy z ul. Skłodowskiej-Curie powstanie rondo

6,6 mln zł na rondo i drogi między os. Piastów i Kolonia Jasna

Pszczyna23.02.2018, 11:09

Podpisana została umowa z firmą, która będzie odpowiedzialna za przebudowę ul. Słonecznej i ul. Henryka Brodatego oraz rozbudowę ul. Dobrawy w Pszczynie.

Przetarg wygrało Przedsiębiorstwo Budowy Dróg "Drogopol" z Katowic. W piątek, 23 lutego burmistrz Pszczyny, Dariusz Skrobol podpisał umowę z wykonawcą. Na realizację inwestycji Urząd Miejski przeznaczy 6 mln 605 tys. 217 zł 7 gr.

- Podpisałem umowę na realizację największej drogowej inwestycji w 2018 roku, która poprawi komunikację na os. Piastów i os. Kolonia Jasna. Inwestycja w stu procentach finansowana jest z naszych środków. Kluczową kwestią jest poprawa bezpieczeństwa poprzez budowę ronda. Dotychczas na skrzyżowaniu ul. Słonecznej z ul. Skłodowskiej dochodziło do wielu kolizji - mówi burmistrz Dariusz Skrobol

Na ul. Słonecznej wykonana zostanie m.in. nowa konstrukcja dwóch jezdni o szerokości 5,5 m każda, na którą składać się będzie pas ruchu o szerokości 3 m oraz pas postojowy o szerokości 2,5 m. Wzdłuż ulicy zaprojektowano chodnik o szerokości 1,5 m odsunięty od jezdni i rozdzielony pasem zieleni o szerokości 2 m, po drugiej stronie - ścieżkę rowerową o szerokości 2 m odsuniętą od jezdni o 0,75 m oraz chodnik o szerokości 1,5 m.

Na ul. Dobrawy zaprojektowana jezdnia będzie miała szerokość 7 m, po lewej stronie drogi zlokalizowano stanowiska postojowe dla samochodów osobowych oraz ciąg pieszo-rowerowy o szerokości 3,5 m odsunięty od stanowisk postojowych pasem zieleni o szerokości od 1 m do 3,75 m, przechodzący następnie w chodnik o szerokości 2 m.

Odcinek trzeci obejmuje część drogi przebiegającej od ul. Dobrawy do drogi wojewódzkiej nr 933. Długość drogi wynosi  100 m Zaprojektowano jezdnię o szerokości 7 m z obustronnymi poboczami o szerokości 0,8 m ulepszonymi kostką betonową.
UM Pszczyna

 

Reklama

Reklama

pako

T G+ F

Zobacz także

Trwa remont gminnych dróg za prawie 1,5 mln zł
Trwa remont gminnych dróg za prawie 1,5 mln zł
Blisko finiszu prac na ul. Słonecznej i Dobrawy
Blisko finiszu prac na ul. Słonecznej i Dobrawy
Będzie nowa winda w pszczyńskim ratuszu
Będzie nowa winda w pszczyńskim ratuszu
Powrót do hafciarstwa na ziemi pszczyńskiej
Powrót do hafciarstwa na ziemi pszczyńskiej

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 20