fot. Piotr Lisowski

61 Złotych Zdobywców szczytów dla hospicjum

Pszczyna25.01.2019, 09:33

W niedzielę, 27 stycznia zostanie podsumowana 4. edycja akcji Zdobywamy szczyty dla hospicjum, w której wzięło udział 670 osób, głównie z Górnego Śląska, ale także z innych rejonów Polski.

Organizatorem akcji jest Hospicjum św. Ojca Pio w Pszczynie, które w ten sposób propaguje ideę bezinteresownej pomocy osobom cierpiącym, a jednocześnie stara się pozyskać darczyńców budowy Domu Ojca Pio ─ nowoczesnego kompleksu medyczno-opiekuńczego, którą prowadzi od kilku lat.

Uczestnicy akcji otrzymują książeczki, w których zapisują i dokumentują szlaki górskie i szczyty, jakie zdobyli  w okresie od maja do listopada danego roku. Kilometry i przewyższenia przeliczane są na punkty, te z kolei na pieniądze od darczyńców, które w tym okresie udało się hospicjum pozyskać. W 2017 roku było to 0,50 zł za każdy punkt.

W niedzielę, 27 stycznia podczas gali w Pszczyńskim Centrum Kultury poznamy laureatów złotych, srebrnych i brązowych odznak. Najaktywniejsi z nich zdobyli ponad 1500 punktów, przy 600 wymaganych na Złotą Odznakę.

W Pszczyńskim Centrum Kultury obecni będą „zdobywcy” z Warszawy, Katowic i innych miast Górnego Śląska; z pszczyńskiego Stowarzyszenia Wichura, harcerskiego klubu Dreptak przy PTTK Koszalin, koła Wędrowniczek z Żor, klubu Czantoria z Cisownicy, Akademii Pięknego Czasu z Czechowic-Dziedzic.

W akcji biorą udział osoby indywidualne, grupy zorganizowane i nieformalne oraz rodziny. Są to wszystkie pokolenia ─ od 4-latków do seniorów po osiemdziesiątym roku życia.

Uroczystość, która rozpocznie się o godz. 18.00, połączono z koncertem pt. "Piramida marzeń" z udziałem amatorskich grup wokalnych i tanecznych.

 

Reklama

pako

T G+ F

Zobacz także

Zdobywcy szczytów zebrali 38 tys. zł dla hospicjum
Zdobywcy szczytów zebrali 38 tys. zł dla hospicjum
Odwiedzający groby wsparli hospicjum
Odwiedzający groby wsparli hospicjum
Uszkodził wyposażenie myjni. Wpadł dzięki monitoringowi
Uszkodził wyposażenie myjni. Wpadł dzięki monitoringowi
71 dni z alarmem smogowym
71 dni z alarmem smogowym
Śląskie morze zainspirowało najlepszych fotografików
Śląskie morze zainspirowało najlepszych fotografików

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 19