50 przekroczeń prędkości w kilka godzin na trasie Kobiór-Mikołów

Kobiór05.04.2018, 14:36

Policjanci pszczyńskiej drogówki wspólnie z mundurowymi z Mikołowa przeprowadzili wczoraj działania "NIE dla prędkości". To właśnie nadmierna prędkość nadal pozostaje najczęstszą przyczyną wypadków drogowych. Nic dziwnego, skoro na trasie Kobiór-Mikołów, tylko w ciągu kilku godzin policjanci musieli interweniować aż 50 razy.

Wczoraj, przez 8 godzin, w systemie kaskadowym, policjanci z jednostek w Pszczynie i Mikołowie prowadzili kontrole prędkości na DW 928.

Działania "NIE dla prędkości" miały na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a w szczególności miały wpłynąć na przestrzeganie przepisów dotyczących limitów prędkości przez uczestników ruchu.

Policjanci drogówki wykorzystali w tych działaniach wszystkie dostępne ręczne mierniki prędkości, w tym nowe urządzenie do pomiaru prędkości z automatyczną rejestracją TruCAM.

W działaniach uczestniczyło w sumie 10 policjantów drogówki. Skontrolowano łącznie 61 pojazdów, ujawniono 50 przypadków przekroczeń prędkości, 45 kierujących zostało ukaranych mandatami karnymi.
KPP Pszczyna

 

pako

T G+ F

Zobacz także

Ślisko na drogach, są wypadki. Mikrobus i auto w rowie
Ślisko na drogach, są wypadki. Mikrobus i auto w rowie
Wojewódzkie obchody Święta Policji odbędą się w Pszczynie
Wojewódzkie obchody Święta Policji odbędą się w Pszczynie

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 17