Z pozyskanych środków uda się m.in. kupić stroje dla Zespołu Pieśni i Tańca Frydkowianie (fot. GOK Miedźna)

5 mln zł dla śląskich sołectw, także z naszego powiatu

Powiat05.06.2018, 10:03

Zarząd Województwa Śląskiego przyjął listę rankingową zadań rekomendowanych do udzielenia pomocy finansowej w ramach Konkursu Przedsięwzięć Inicjatyw Lokalnych.

O pomoc finansową mogły ubiegać się sołectwa za pośrednictwem gmin. Poszczególne Rady Sołeckie z terenu gminy opracowały zadania inwestycyjne. W budżecie województwa zarezerwowano na ich wsparcie ok. 4,8 mln zł.

Na liście rankingowej znalazły się 343 projekty do otrzymania wsparcia z budżetu Województwa Śląskiego. Dotyczą one m.in. rozbudowy lub remontu infrastruktury drogowej. Sołectwa mają też szansę doposażenia swoich zespołów folklorystycznych i sportowych. Wsparcie z budżetu województwa obejmuje także organizację wydarzeń i imprez lokalnych. 

Pomoc uzyskają cztery sołectwa z powiatu pszczyńskiego. W tym dwa z gminy Miedźna. Grzawa otrzyma 21,5 tys. zł na utworzenie siłowni zewnętrznej na placu zabaw (całkowita wartość zadania to 30 tys. zł), a Frydek - 16 tys. zł na zakup strojów ludowych dla Zespołu Pieśni i Tańca "Frydkowianie" (całkowita wartość zadania to 20 tys. zł).

60 tys. zł udało się pozyskać Warszowicom na budowę placu zabaw przy ul. Stawowej (całość pochłonie 150 tys. zł). Tyle samo dostanie sołectwo Suszec na przebudowę centrum rekreacyjnego przy ul. Ogrodowej (całe zadanie oszacowano na 121 tys. zł).

 

Reklama

Reklama

pako

T G+ F

Zobacz także

Sołectwo otoczone masztami
Sołectwo otoczone masztami
Sołectwo Kryry ma swój plan
Sołectwo Kryry ma swój plan
Biegaj z Aktywną Pszczyną
Biegaj z Aktywną Pszczyną
Zaginął 43-letni mieszkaniec Pszczyny
Zaginął 43-letni mieszkaniec Pszczyny
gorący temat
Nowy numer "Gazety Pszczyńskiej": zapraszamy do lektury!
Nowy numer "Gazety Pszczyńskiej": zapraszamy do lektury!

Komentarze:

Kasa 2018-06-11 godz. 18:38
Przypały
mieszkaniec 2018-06-06 godz. 11:52
Basen nurkowy burmistrza się nie załapał?
Michał 2018-06-05 godz. 12:28
A gdzie sołectwa z Gminy Pszczyna ??
treść:
autor:

SQL: 20