40 lat minęło...

25.09.2006, 17:02

Pawłowice

W tym roku Gminny Ośrodek Kultury obchodzi swoje 40-lecie. Z tej okazji odbył się wspaniały festyn, w którym wzięły udział nie tylko „gwiazdy” pawłowickiej sceny. Głównym punktem imprezy, okazał się występ Golec uOrkiestra.


Już dawno minęły czasy, kiedy Gminny Ośrodek Kultury tworzyła jedynie sala widowiskowa, klubokawiarnia i biblioteka.

A tak przecież wyglądają wspomnienia z 1966 roku, kiedy to powstał budynek, mający spełniać rolę patrona nad kulturalnym rozwojem mieszkańców gminy Pawłowice. Już sam sposób finansowania budowli GOK-u (dobrowolne opodatkowanie się rolników), świadczy o chęci uczestnictwa mieszkańców w tworzeniu gminnej kultury. Dziś jest to piękne miejsce, w którym pawłowiczanie chętnie spędzają swój wolny czas, czerpiąc uroki z oferowanych przez Ośrodek zajęć i atrakcji.
Na urodzinową imprezę pawłowickiego Ośrodka Kultury przybyły niezliczone rzesze mieszkańców. A to za sprawą licznych atrakcji przewidzianych dla jej uczestników. Festyn rozpoczął się nastrojowym graniem zespołu „Cambec”, który tworzy piątka utalentowanych i młodych ludzi, na co dzień aktywnie ćwiczących w murach GOK-u.

Później mogliśmy usłyszeć „Miniaturę” i „Aplauz” oraz podziwiać Flavę”, zespoły, które żadnemu z mieszkańców gminy nie są obce. W trakcie imprezy, swoje zaangażowanie w rozwój młodych talentów przedstawiło działające w GOK-u kółko modelarskie oraz plastyczne, które zaprezentowało mieszkańcom swoje prace. Nie zabrakło także bardziej uroczystego akcentu, występu Dagmary Świtacz, Leokadii Duży oraz Ireneusza Miczki. Ta piękna gala operetkowa, zapowiedziała od samego początku wyczekiwanych, zarówno przez najmłodszych, jak i starsze pokolenie przedstawicieli góralskiej muzyki. Wraz z pojawieniem się zespołu Golec uOrkiestra na scenie, mieszkańcy gminy poderwali się ze swych miejsc, by w rytm muzyki dorównać muzykom nie tylko śpiewem, ale i tańcem. I tak minęło świętowanie 40. zachwycających, a czasem wzruszających, ale z pewnością bogatych kulturalnie lat.
(dew)

pin

T G+ F

1

1

Zobacz także

„10 lat minęło jak jeden dzień…- jubileusz  III Liceum Ogólnokształcącego w Pszczynie”
„10 lat minęło jak jeden dzień…- jubileusz III Liceum Ogólnokształcącego w Pszczynie”
25 lat minęło
25 lat minęło
Świąteczny Weekend Zakupów w Pszczynie
Świąteczny Weekend Zakupów w Pszczynie
35 lat Muzeum Prasy Śląskiej
35 lat Muzeum Prasy Śląskiej
Uhonorowani przez Sybiraków
Uhonorowani przez Sybiraków
Pszczyna: Budżet na 2021 rok przyjęty
Pszczyna: Budżet na 2021 rok przyjęty
Apel w sprawie trudnej sytuacji Uzdrowiska
Apel w sprawie trudnej sytuacji Uzdrowiska

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18