(fot. WOŚP)

29. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy!

Pszczyna07.12.2020, 05:57

Finał z głową - takie jest hasło przewodnie 29. Finału WOŚP. 10 stycznia 2021 roku Fundacja będzie się skupiać na zakupie sprzętu dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. Jest to już drugi Finał WOŚP dedykowany laryngologii.

Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy co roku ze zebranych środków wspiera szpitale i inne placówki w całej Polsce. Do naszego powiatu, te pieniądze również trafiają w postaci najnowocześniejszego sprzętu, a od pierwszego Finału wartość tych urządzeń medycznych, wyniosła już 1 623 806,18 zł!

Warto więc wrzucać do puszek naszych wolontariuszy, gdyż może to pomóc małym pacjentom z naszej najbliższej okolicy. A szczegółowe informacje o przekazanych sprzętach można podejrzeć na stronie: https://www.wosp.org.pl/medycyna/sprzet/przekazany-sprzet - wystarczy z menu po lewej stronie wybrać Pszczynę.

Pszczyński Finał odbędzie się w tym roku wyjątkowo w formie transmisji on-line, a jeśli obostrzenia związane z pandemią koronawirusa pozwolą, wydarzenie będzie udostępnione również publiczności na sali widowiskowej Pszczyńskiego Centrum Kultury lub na pszczyńskim Rynku!

Wszystko rozpocznie się już 9 stycznia w sobotę od niespodzianki, którą zaprezentuje nam Stowarzyszenia „Take tam” im. Artystów Międzywojnia, a niedzielny Finał będzie wypełniony muzyką. Na scenie pojawią się uczniowie Studia Piosenki i Rehablitacji Głosu „VoicePless” pod kierunkiem Barbary Brody-Malon oraz zespoły: now (Pszczyna), White Deer (Strumień, drugie miejsce podczas Przeglądu Amatorskich Zespołów Muzycznych „Żubrowisko w 2020 roku), VHS (Gniezno) oraz doskonale wszystkim znamy zespół HURT z Wrocławia!

Między występami artystów odbędą się licytacje na rzecz WOŚP, a imprezę poprowadzi Paweł Przybyła.

Organizatorem Finału jest Pszczyńskie Centrum Kultury, Starostwo Powiatowe w Pszczynie
oraz Urząd Miejski w Pszczynie, przy współudziale Stowarzyszenia „Take tam...” im. Artystów
Międzywojnia oraz Studia Piosenki i Rehabilitacji Głosu „VoicePless”.

 

KK

T G+ F

Zobacz także

Nabór wolontariuszy do 29. finału WOŚP
Nabór wolontariuszy do 29. finału WOŚP
Starosta przekazała na licytację WOŚP kapelusz z
Starosta przekazała na licytację WOŚP kapelusz z "Bajki na niepogodę"
Świąteczny Weekend Zakupów w Pszczynie
Świąteczny Weekend Zakupów w Pszczynie
35 lat Muzeum Prasy Śląskiej
35 lat Muzeum Prasy Śląskiej
Uhonorowani przez Sybiraków
Uhonorowani przez Sybiraków
Pszczyna: Budżet na 2021 rok przyjęty
Pszczyna: Budżet na 2021 rok przyjęty
Apel w sprawie trudnej sytuacji Uzdrowiska
Apel w sprawie trudnej sytuacji Uzdrowiska

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18