25-lecie GOK-u. Na początek koncert Moniki Lidke

Suszec19.03.2017, 18:00

Suszeckie wieczory konesera powracają! W marcu Gminny Ośrodek Kultury zaprasza na koncert wokalistki jazzowej, Moniki Lidke.

Jej piękny, subtelny głos, dar budowania wspaniałego nastroju i umiejętność nawiązywania fantastycznego kontaktu z publicznością to kwintesencja kobiecego jazzu.

Monika Lidke jest porównywana artystycznie do Stacey Kent (za krytykiem muzycznym, Markiem Duszą). Marek Niedźwiedzki z radiowej „Trójki”, który jest absolutnie zauroczony artystką, cytując fragment: „Pani Moniko, jestem Pani fanem”, zamieścił jej piosenki na Smooth Jazz Cafe 2010 i 2013. Jeden z utworów artystki znalazł się również na wydawanej przez dziennikarza muzycznego Adama Dobrzyńskiego Muzyce Czterech Stron Świata vol. 2 (2015).

Nowa płyta Moniki Lidke ukaże się 17 marca br. Tym razem do napisania muzyki zainspirowały ją przepiękne, dojrzałe i często niepozbawione humoru teksty poety Andrzeja Ballo, twórcy, który wydał do tej pory 11 tomików wierszy oraz kilka sztuk teatralnych.

Na nowej płycie Moniki Lidke gościnnie usłyszymy kilku polskich wokalistów, m.in. Dorotę Miśkiewicz i Krzysztofa Napiórkowskiego. Sesje nagraniowe przeprowadzono z udziałem zarówno zagranicznych, jak i polskich znakomitych muzyków jazzowych: Michała Tokaja, Marka Napiórkowskiego, Michała Barańskiego, Łukasza Żyty.

Koncert odbędzie się 19 marca br. w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Suszcu o godz. 18.00. Koncert jest częścią obchodów 25-lecia Gminnego Ośrodka Kultury w Suszcu.

Bilety w cenie 25 zł można nabyć w biurze Gminnego Ośrodka Kultury w Suszcu, ul. Ogrodowa 22, zarezerwować telefonicznie: 32 212 44 91 wew. 21 lub e-mailowo: kasia@kulturasuszec.pl.

jack

T G+ F

Zobacz także

Cykl
Cykl "Muzyka z Duszą". Klasyka w najlepszym wydaniu w Mizerowie
Wrześniowe Kino z Klasą.
Wrześniowe Kino z Klasą. "Królestwo" Perrina i Cluzauda
Dokument "Tajemnica Ojca Pio" w Pawłowickim GOK-u
Dokument "Tajemnica Ojca Pio" w Pawłowickim GOK-u
Plebiscyt na Wolontariusza Roku Gminy Pszczyna
Plebiscyt na Wolontariusza Roku Gminy Pszczyna

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18