(fot. UG Goczałkowice-Zdrój)

24. Dni Goczałkowic przeszły do historii

Goczałkowice-Zdrój11.06.2019, 14:07

Trio My3, Michał Szczygieł, Grzegorz Poloczek oraz Stefano Terrazzino wystąpili podczas XXIV Dni Goczałkowic, które odbyły się w dniach 8-9 czerwca br.

- Za nami kolejne Dni Goczałkowic. Dziękuję wszystkim mieszkańcom, kuracjuszom oraz turystom za wspólną zabawę. Cieszę się, że tak licznie spotkaliśmy się przy Gminnym Ośrodku Sportu i Rekreacji. Przygotowany program był na tyle atrakcyjny, że każdy mógł znaleźć coś dla siebie – mówi wójt Gabriela Placha.

XXIV Dni Goczałkowic rozpoczęły się w sobotę od prezentacji dzieci i młodzieży z gminy. Zaprezentowali się uzdolnieni uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1, a barwna parada przedszkolaków z Publicznego Przedszkola nr 1 i Publicznego Przedszkola nr 2 zgromadziła prawdziwe tłumy. Dzieci przeszły do hali sportowej, gdzie zaśpiewały dla zebranych swoje ulubione piosenki, za co otrzymały gromkie brawa. Oklaski zakończyły też pokaz Dance Kids (GOK). Dużo radości, tańca oraz interaktywnej rozrywki było podczas programu w wykonaniu sióstr Wajs i Stonogi. A koncert My3 zgromadził rzesze fanów popularnego tria, którzy przyszli nawet z transparentami. Pierwszy dzień imprezy zakończył występ uczestnika programu „The Voice of Poland” - Michał Szczygieł.

Niedziela rozpoczęła się od goczałkowickich spotkań z folklorem. Zaprezentowały się lokalne zespoły: Goczałkowicka Orkiestra Dęta oraz Zespół Folklorystyczny Goczałkowice. Dużo humoru i śląskich żartów było podczas występów Kapeli z Naszego Miasteczka, a także Grzegorza Poloczka z zespołem.

W niedzielę odbył się również finał tegorocznych Goczałkowickich Potyczek Rodzinnych. Rodziny mogły zgłaszać się do udziału w zabawie, w której sprawdzały swoją wiedzę o Goczałkowicach. Dla najlepszych przygotowano ciekawe nagrody, a wśród wszystkich uczestników rozlosowano nagrodę główną – tablet. Nagrody wręczyła wójt Gabriela Placha. Wieczorem znane włoskie przeboje zaśpiewał Stefano Terrazzino. Włoch pokazał również, jak dobrym jest tancerzem. Zatańczył nie tylko ze swoją partnerką Pauliną Biernat, ale wszedł wśród publiczność i zaprosił do tańca spotkane panie. Dni Goczałkowic zakończyły się pokazem laserowym.

Przez cały weekend na Starym Dworcu dostępna była wystawa unikalnych lamp witrażowych, wykonanych przez Zbigniewa Kowalonka metodą Tiffany'ego. Rozegrane zostały Turniej szachowy o Puchar Wójta oraz Turniej siatkówki o Puchar Przewodniczącego Rady Gminy. W niedzielę w Parku Zdrojowym można było podziwiać imponujące widowisko w wykonaniu Mażoretek Nemezis, w trakcie występu grała Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Kóz. Duże wrażenie na publiczności zrobił pokaz akrobacji rowerowych w wykonaniu Piotra Bielaka. Dla najmłodszych miłośników dwóch kółek przygotowano miasteczko rowerowe. Tradycyjnie ogromnym powodzeniem cieszyły się dmuchańce, z których dzieci mogły korzystać bezpłatnie.

(źródło: UG Goczałkowice-Zdrój)

Reklama

Reklama

KK

T G+ F

Zobacz także

Dni Goczałkowic - niedziela
Dni Goczałkowic - niedziela
Dni Goczałkowic
Dni Goczałkowic
Przy Starym Dworcu stanie ławka solarna
Przy Starym Dworcu stanie ławka solarna
Nocny wypadek z udziałem pijanego kierowcy
Nocny wypadek z udziałem pijanego kierowcy
50% dofinansowania na wymianę nawierzchni Orlika
50% dofinansowania na wymianę nawierzchni Orlika
Mobilne Biuro Programu Czyste Powietrze w Pszczynie
Mobilne Biuro Programu Czyste Powietrze w Pszczynie

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 20