203 osoby w kwarantannie domowej w naszym powiecie

Powiat24.03.2020, 18:22

Z danych przekazanych przez Komendę Powiatową Policji w Pszczynie wynika, że w poniedziałek, 24 marca na terenie powiatu pszczyńskiego kwarantanną domową objęte są 203 osoby.

- Na szczęście w naszym powiecie nie ma ani jednego potwierdzonego laboratoryjnie zachorowania na koronawirusa. Dziękuję mieszkańcom za dużą odpowiedzialność i samodyscyplinę - mówi Barbara Bandoła, starosta pszczyński.

Pszczyńska policja kontroluje 143 adresy na terenie powiatu pszczyńskiego, pod którymi przebywają 203 osoby objęte kwarantanną domową (stan na 24 marca, godz. 7.30). To zarówno osoby, które mogły mieć kontakt z osobami zarażonymi, jak i powracające z zagranicy. Dane zmieniają się dynamicznie, nawet kilkukrotnie w ciągu dnia - część osób zakończy kwarantannę w tym tygodniu, a nowe osoby zostają nią objęte.

- Kluczowe dla zatrzymania rozprzestrzeniania się koronawirusa jest przestrzeganie zasad kwarantanny domowej. Osoby nią objęte obowiązuje całkowity zakaz opuszczania domu. Kara za złamanie tego obowiązku może wynieść nawet 30 tys. zł - mówi Barbara Bandoła i dodaje, że bardzo ważna jest samoizolacja pozostałych osób. - Wiemy, jakie to trudne, ale w obecnej sytuacji wszyscy powinniśmy ograniczyć wyjścia z domu i kontakty z innymi osobami do absolutnego minimum. Teraz bardzo dużo zależy od naszej społecznej odpowiedzialności - dodaje starosta.

Szczegółowe zasady kwarantanny domowej oraz ważne numery telefonów, w tym także do ośrodków pomocy społecznej, które pomagają osobom objętym kwarantanną dostępne są na naszej stronie: www.powiat.pszczyna.pl/wiadomosci/6590-przestrzegaj-zasad-kwarantanny

(źródło: powiat)

KK

T G+ F

Zobacz także

Zmarły dwie zakażone koronawirusem mieszkanki powiatu
Zmarły dwie zakażone koronawirusem mieszkanki powiatu
Brak nowych zakażeń w powiecie
Brak nowych zakażeń w powiecie
Trwa rozbudowa zaplecza sportowego w Łące
Trwa rozbudowa zaplecza sportowego w Łące
Spotkanie autorskie z Filipem Springerem
Spotkanie autorskie z Filipem Springerem
Wraca akcja „Aktywnie na Starym Dworcu”
Wraca akcja „Aktywnie na Starym Dworcu”

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18