fot. KPP Pszczyna

20-latek stracił swoje prawo jazdy za trzy wykroczenia

Kobiór11.04.2017, 17:48

Informacja o ponownym egzaminie bardzo zaskoczyła młodego kierowcę z Cieszyna. 20-latek stracił swoje prawo jazdy po tym, jak wpadł w ręce policjantów z pszczyńskiej drogówki. Okazało się, że w obowiązującym go okresie próbnym przekroczył dopuszczalny limit przewinień na drodze.

Każdy młody kierowca powinien pamiętać, że jeśli w ciągu dwóch lat od uzyskania prawa jazdy popełni trzy wykroczenia to straci uprawnienia do kierowania samochodem.

Przepisy zakładają, że jeżeli w ciągu okresu próbnego kierowca dopuści się dwóch wykroczeń, to starosta wydłuży okres specjalnego nadzoru nad początkującym kierowcą o kolejne dwa lata. Dodatkowo, jeżeli w tym czasie taki młody kierowca dopuści się trzeciego wykroczenia, to pożegna się ze swoim prawem jazdy.

Ostatnio przekonał się o tym przejeżdżający przez powiat pszczyński 20-latek z Cieszyna. W konsekwencji kontroli prędkości na DK 1 w Kobiórze będzie on musiał ponownie zdawać egzamin na prawo jazdy.

Zgodnie z tym, co pokazały policyjne bazy, okazało się, że 20-latek w okresie próbnym popełnił już dwa wykroczenia związane z bezpieczeństwem na drodze oraz przekroczeniem dopuszczalnej prędkości.

Od 2015 roku, czyli od czasu uzyskania przez niego uprawnień do kierowania pojazdami, zanotował na swoim koncie wykroczenie przekroczenie dopuszczalnej prędkości o więcej niż 30 km/h i spowodowanie kolizji drogowej. W myśl obowiązujących przepisów pszczyńscy policjanci zatrzymali mu więc prawo jazdy.
KPP Pszczyna

 

Reklama

Reklama

pako

T G+ F

Zobacz także

Trzy włamania w Łące
Trzy włamania w Łące
Bus w rowie, bo kierowca chciał ratować zwierzę
Bus w rowie, bo kierowca chciał ratować zwierzę
Z kijami wokół Zbiornika Łąckiego
Z kijami wokół Zbiornika Łąckiego
Fryzjerskie szaleństwo w PZS nr 1
Fryzjerskie szaleństwo w PZS nr 1
Święto Teatru z POPP
Święto Teatru z POPP
Trzy włamania w Łące
Trzy włamania w Łące

Komentarze:

xyz 2017-08-13 godz. 09:00
A nie czasem od 2016 r jako moment uzyskania uprawnien?
treść:
autor:

SQL: 20