20 lat pielgrzymowania na Jasną Górę

14.11.2011, 11:11

Pszczyna

Z okazji jubileuszu 20-lecia pielgrzymowania na Jasną Górę pszczyńskiej Parafii Wszystkich Świętych, ukazał się okolicznościowy album „Ona naszą Matką jest…” autorstwa Urszuli Ryguły, Stanisława Janosza i ks. Tomasza Dąbka.


Zespół redakcyjny zgromadził zdjęcia, listy uczestników, świadectwa pielgrzymów i stworzył kronikę, która wydaje się zwyczajna, rodzinna, parafialna, pełna autentycznych, szczerych uczuć i w tym tkwi jej wartość.

Wydawnictwo zawiera wiele cennych informacji nawiązujących do przeszłości. Ze wstępu można dowiedzieć się o istocie pielgrzymowania od początków chrześcijaństwa do czasów współczesnych, pani Małgorzata Tomczykiewicz podzieliła się informacjami z kronik parafialnych o historii pszczyńskich pielgrzymek do 1939 roku. Ksiądz proboszcz Krystian Janko przypomina najważniejsze wydarzenia z pielgrzymek ostatnich 20 lat.
Część druga to kronika wydarzeń i informacji o 20 latach pielgrzymowania. Zawarte są w niej między innymi: trasa i mapka pielgrzymki, informacje o księżach przewodnikach, listy pielgrzymów, przykładowe vademecum pielgrzyma, harmonogram pielgrzymki, informacje o tych, którzy służą pielgrzymom w drodze: porządkowych, pielęgniarkach i diakonii muzycznej. Wszystko zostało bogato zilustrowane zdjęciami z różnych lat pielgrzymowania. Warto zobaczyć te zdjęcia i powspominać.

Część ostatnia zawiera świadectwa pielgrzymów, którzy podzielili się swoimi przeżyciami. Ten niezwykły albumu dostępny jest w kancelarii parafii pw. Wszystkich Świętych w Pszczynie.

(źródło: powiat.pszczyna.pl)

jack

T G+ F

Zobacz także

Z
Z "Diablakiem" na Babią Górę
Taryfy nieznacznie w górę
Taryfy nieznacznie w górę
Długi weekend sierpniowy - Święto Ziół i wspomnienie Powstania
Długi weekend sierpniowy - Święto Ziół i wspomnienie Powstania
Nowe lampy wzdłuż Piaskowej
Nowe lampy wzdłuż Piaskowej

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18