(fot. powiat)

1,6 mln zł na przebudowę mostu w Suszcu

Suszec22.06.2020, 13:50

Powiat pszczyński pozyskał 1,6 mln złotych dofinansowania ze środków rezerwy subwencji ogólnej na przebudowę obiektu mostowego w ciągu ul. Piaskowej w Suszcu.

Jeszcze w lutym powiat pszczyński złożył do Ministerstwa Infrastruktury wniosek o dofinansowanie przebudowy obiektu mostowego w ciągu ul. Piaskowej w Suszcu.

- Realizacja tej inwestycji to kluczowa sprawa dla rozwoju biznesu w tym miejscu. Terenami pokopalnianymi jest zainteresowanych sporo potencjalnych inwestorów. Dodatkowo zależy nam na tym, aby wiadukt był drożny i nie blokował rozwoju funkcjonujących tam przedsiębiorstw - mówi Grzegorz Nogły, członek Zarządu Powiatu Pszczyńskiego.

Przypomnijmy, że przeprowadzona ekspertyza techniczna wykazała utratę nośności obiektu mostowego w Suszcu, który stanowi główną drogę dojazdową do terenów po kopalni „Krupiński”.

Ze środków powiatu pszczyńskiego oraz gminy Suszec został wykonany projekt przebudowy. W ramach planowanej inwestycji w zakresie konstrukcji obiektu zostanie wymieniona płyta pomostowa. Ponadto stara nawierzchnia jezdni i chodnika zostanie zastąpiona nową.

Szacunkowy koszt inwestycji to 3,5 mln zł. Na realizację zadania powiat pszczyński zabezpieczył w budżecie kwotę 250 tys. zł. Wsparcie finansowe inwestycji zadeklarowały Jastrzębskie Zakłady Remontowe. Dodatkowo powiat pszczyński zwróci się do działających na tym terenie firm i podmiotów o pomoc w dofinansowaniu zadania.

(źródło: powiat)

KK

T G+ F

Zobacz także

Możliwy hałas przy wiadukcie w Suszcu
Możliwy hałas przy wiadukcie w Suszcu
Wrześniowe Kino z Klasą.
Wrześniowe Kino z Klasą. "Królestwo" Perrina i Cluzauda
Świąteczny Weekend Zakupów w Pszczynie
Świąteczny Weekend Zakupów w Pszczynie
35 lat Muzeum Prasy Śląskiej
35 lat Muzeum Prasy Śląskiej
Uhonorowani przez Sybiraków
Uhonorowani przez Sybiraków

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18