(fot. UG Goczałkowice-Zdrój)

Prawie 2 tysiące kilometrów w ramach akcji "Pływanie na medal"

Goczałkowice-Zdrój27.09.2019, 09:59

1912 kilometrów łącznie przepłynęli uczestnicy akcji "Pływanie na medal". Dystans można porównać z  trasą z Goczałkowic-Zdroju do Aten!

W akcji mógł wziąć udział każdy klient pływalni. Uczestnicy mieli prawo do wielokrotnego podejmowania prób, bez znaczenia ile podjętych prób zostało danego dnia i jaki dystans został pokonany w czasie jednego pobytu na pływalni. Każdorazowo przepłynięty dystans podawany był ratownikom w celu jego ewidencji, a wszystkie dystanse sumowały się. Na tej podstawie powstawały klasyfikacje. Te z kolei prowadzono w 10 kategoriach wiekowych (z podziałem na płeć).

W akcji "Pływanie na medal" wzięło udział 73 uczestników: 21 kobiet i 52 mężczyzn. Kobiety przepłynęły 542,6 km, mężczyźni - 1369,5 km.

Podsumowanie akcji "Pływanie na medal" odbyło się w hali "Goczuś" w Goczałkowicach-Zdroju. Dla najlepszych pływaczek i pływaków przygotowano okolicznościowe medale, certyfikaty, karnety na basen i statuetki. Nagrody i upominki uczestnikom wręczyła Gabriela Placha, wójt gminy Goczałkowice-Zdrój, która jednocześnie pogratulowała pływakom osiągniętych wyników i pokonywania po drodze swoich słabości.

Zwycięzcami akcji "Pływanie na medal" okazali się: Katarzyna Góra z Pszczyny (114500 metrów) i Eliasz Kacewicz z Piasku (140000 metrów). Spośród Mieszkańców Gminy Goczałkowice-Zdrój najlepsi okazali się z kolei: Halina Kapias (73000 metrów) i Tomasz Całka (90000 metrów). Imponujące wyniki osiągnęły również osoby korzystające z płetw: Joanna Furczyk (130000 metrów) i Damian Głodala (176500 metrów). 

Akcja "Pływanie na medal" zorganizowana była przez Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Goczałkowicach-Zdroju. Wydarzenie trwało od 17 czerwca do 31 sierpnia, czyli przez 75 dni, skierowane było do klientów krytej pływalni "Goczuś" w Goczałkowicach-Zdroju.

GOSiR informuje, że osoby, które nie odebrały swoich upominków, mogą to zrobić w godzinach pracy krytej pływalni. Upominki są do odbioru w kasie.

(źródło: GOSiR Goczałkowice-Zdrój)

KK

T G+ F

Zobacz także

Droższe pływanie
Droższe pływanie
W niedzielę pływalnia i hala będą zamknięte
W niedzielę pływalnia i hala będą zamknięte
Spektakl na rzecz pszczyńskiego szpitala "Bajka na niepogodę" w Pawłowicach już w niedzielę!
Spektakl na rzecz pszczyńskiego szpitala "Bajka na niepogodę" w Pawłowicach już w niedzielę!
Pawłowicki Mistrz Ortografii 2019
Pawłowicki Mistrz Ortografii 2019
gorący temat
Żarty się skończyły! Walcz ze smogiem! Happening na pszczyńskim Rynku już dziś
Żarty się skończyły! Walcz ze smogiem! Happening na pszczyńskim Rynku już dziś

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18